Piosenki weselne – discopolo

Wiemy, że nie każdy lubi muzykę discopolo. Ale jednak wielu weselników po prostu nie wyobraża sobie całonocnej imprezy bez zespołu Akcent, Weekend lub Boys. Łatwo wpadająca w ucho melodia, prosty tekst i skoczny rytm – to wszystko zachęca do szaleństw na parkiecie. Panuje nawet opinia, że przy polskiej muzyce tanecznej nasi rodacy bawią się najlepiej i każdy na pamięć zna tekst discopolowych „klasyków”. Czy to prawda? Warto przekonać się na własnej skórze! 

Nasze propozycje:

1)    Boys – „Jesteś szalona”
Ten utwór to kwintesencja discopolo lat 90. Dla wielu jest to sentymentalna melodia młodości: pierwsze tańce na koloniach, szalone ogniska, no i słynny poranny program telewizyjny z muzyką disco!

2)    Akcent – „Przez twe oczy zielone”
Ten utwór nuci cała Polska. Trudno wyobrazić sobie bez niej jakiekolwiek polskie wesele. Zenek Martyniuk zakochał się w zielonych oczach, a Twoi goście na pewno kochają tę piosenkę.

3)    Weekend – „Ona tańczy dla mnie”
Zespół Weekend to także fenomen discopolo. Skoczna piosenka z klubów i dyskotek wdarła się na weselne parkiety. Może puścisz ją także na swoim weselu? Polecamy.

4)    Piękni i Młodzi – „Niewiara”
Romantyczny tekst z wyznaniem miłosnym w muzyce discopolo? Czemu nie! Udowadniają to Piękni i Młodzi. Coś w sam raz dla tańczących zakochanych par.

5)    Masters – „Żono moja”
Absolutny hit każdego wesela, czyli piosenka discopolo o tematyce ślubnej! 

Piosenki weselne – biesiadne


Pora na coś dla młodszych i starszych. Piosenki biesiadne jednoczą weselników przy stole. Można wspólnie pośpiewać znane melodie, a prawie wszyscy znają tekst. W razie potrzeby możesz umieścić na stołach śpiewniczki dla gości i…. zachęcić ich do integracji.

Nasze propozycje:


1)    „Cztery razy po dwa razy"
Czy można sobie wyobrazić lepsze zawołanie do wypicia toastu? „Cztery razy po dwa razy” to niekończące się zwrotki z zabawnymi tekstami, a refren znają wszyscy!


2)    „Gdybym miał gitarę”
Biesiadne utwory to także te sentymentalne. Rzewne muzyczne szlochy gitarzysty bez instrumentu nucą zwykle wszyscy weselnicy. A najlepiej wychodzi to ze zbiorowym kołysaniem się przy stole!


3)    „Szła dzieweczka do laseczka”
Nie mogło zabraknąć też tego klasycznego biesiadnego utworu. Jeśli ktoś jeszcze jakimś cudem nie zna słów, to nauczy się go w mig!
 

Piosenki weselne – rockowe


Tradycja tradycją, ale przecież dobrze jest od czasu do czasu wprowadzić na wesele odrobinę szaleństwa. A najlepszym sposobem na zmianę atmosfery będą piosenki rockowe. Nie każdy gustuje w popie i biesiadzie. Warto więc pomyśleć o potrzebach wszystkich obecnych na weselu gości i dać im zaczerpnąć muzycznego „oddechu”. Nieco ostrzejsze, choć wciąż utrzymane w rozrywkowym klimacie piosenki weselne, porwą do zabawy niektórych nieśmiałków, którzy dotychczas wymigiwali się od tańców.

Nasze propozycje:

1)    Urszula – „Konik na biegunach”
Kto powiedział, że na weselu nie można sobie troszkę… pokrzyczeć? Kultowy „Konik na biegunach” aż do tego kusi. Oby tylko zachować gardło na kolejne hity ;)

2)    KULT – „Gdy nie ma dzieci”
Wiele obecnych na weselu rodziców doskonale zrozumie przekaz tej skocznej, rockowej piosenki. Bo gdy dzieci nie ma w pobliżu…. to dorośli stają się niegrzeczni. Coś w tym jest!

3)    The Rolling Stones – „Satisfaction”
To buntowniczy hymn młodzieży dorastającej w latach 60. i 70. Ten kawałek do dziś zachwyca i podczas twojego wesela na pewno przypomni o tej fantastycznej młodzieńczej energii!
 

Piosenki weselne – lata 70.


Lata 70. to hipisi, Beatlesi, Abba, ale też wspaniała polska muzyka rozrywkowa. Dla wielu obecnych na weselu siódma dekada XX wieku to czasy młodości, a wiadomo, że takie lata wspomina się najprzyjemniej. Przenieś gości choć na chwilę do rzeczywistości, w której królowały prywatki i spodnie dzwony.  Pora na piosenki weselne z lat 70.

Nasze propozycje:

1)    Abba – „Dancing Queen”
Królowa tańca może być tylko jedna i z pewnością jest nią Panna Młoda. Przypomnij o tym wszystkim gościom i zatańcz wśród nich na parkiecie jako gwiazda wieczoru!

2)    Bee Gees – „Stayin' Alive”
Ten kawałek porwie do tańca nawet sceptycznych gości, i to niezależnie od rocznika! To taneczny hit lat 70., który ani trochę się nie zestarzał.

3)    Maryla Rodowicz – „Małgośka”
Kultową „Malgośkę”, z tekstem Agnieszki Osieckiej, znają chyba wszystkie pokolenia. To doskonały dowód na to, że piosenka o miłosnym zawodzie może być radosnym i żywym kawałkiem z ogromną dawką energii.

4)    Irena Jarocka – „Odpływają kawiarenki”
Kaawiareenki, nanana…. Czy też przeczytałaś to, nucąc? Słusznie, bo ten refren jest naprawdę uzależniający i przede wszystkim bardzo piękny, nostalgiczny. Fantastyczna melodia do pobujania się na parkiecie we dwoje.

Zobacz także:

Piosenki weselne – lata 80.


Triumf disco, oryginalne fryzury i kolorowe stroje – takie były lata osiemdziesiąte. To szaleństwo widać także w muzyce z tamtego okresu. Piosenki weselne z lat 80. na pewno mają w sobie „to coś”. Z pewnością większość osób na weselu pamięta, do czego bawili się jeszcze 40 lat temu. Romantyczne ballady, a może coś znacznie bardziej tanecznego? Repertuar jest naprawdę szeroki. Możesz być pewna, że kawałki z lat 80. będą prawdziwym hitem na Twoim weselu!

Nasze propozycje:

1)    Wham! – „Wake me up before you Go-Go”
Energia lat 80. w najlepszym wydaniu! Ten taneczny kawałek od razu poprawia humor i wywołuje uśmiech na twarzy. Goście na pewno będą zachwyceni takim wyborem.

2)    Modern Talking – „You’re my heart, you’re my soul!”
Muzyka taneczna nie byłaby taka sama bez tego utworu. Przebój tego kultowego niemieckiego disco bandu zawładnął salami weselnymi na całym świecie. Nic dziwnego!

3)    Bill Medley, Jennifer Warnes – „(I’ve had) Time of my life”
W latach 80. ta piosenka stanowiła niemalże synonim idealnego kawałka tanecznego. Nic dziwnego, bo skomponowano ją na potrzeby kultowego filmu „Dirty Dancing”. Idealna propozycja na wesele.
 

Piosenki weselne – lata 90.


Pod względem tanecznym, lata 90. nie mają sobie równych. Szybkie kawałki z nurtu eurodance zawładnęły telewizorami i szturmem wdarły się na dyskoteki. Teraz idealnie sprawdzają się jako piosenki weselne, ale w repertuarze lat 90. można znaleźć także inne interesujące utwory.

Nasze propozycje:

1)    Loft - „Mallorca”
Ten taneczny bit od razu porywa do tańca. Absolutny hit wszystkich imprez lat 90.

2)    Kayah & Goran Bregović  –  „Prawy do lewego”
Skoczny kawałek, inspirujący do wspólnego biesiadowania? Oczywiście „Prawy do lewego”!  Doskonała piosenka na wesele, także ze względu na tekst, który opisuje huczne zaślubiny z przytupem.

3)    Guns’n’Roses – „November rain”
W teledysku do tego utworu wokalista bierze ślub, a historia opowiadana jest niemal tak jak film fabularny. Nic dziwnego, że wkrótce po premierze wideoklipu  „November rain” weszło na stałe do repertuaru piosenek weselnych lat 90. Ta romantyczna ballada po dziś dzień puszczana jest także na polskich weselach. Może także na Twoim?