Znane marki wspierają walkę z koronawirusem

W walkę z koronawirusem w Polsce i na całym świecie zaangażowało się wiele cenionych i popularnych marek. Niedawno pisałyśmy o tym, że we Francji, firma LVMH - właściciel luksusowych marek Louis Vuitton, Dior, czy Fendi ogłosiła, że w swoich fabrykach, w których na co dzień produkuje się kosmetyki i perfumy, od teraz będą wytwarzane żele antybakteryjne, które trafią do 39 francuskich szpitali.

Z kolei H&M Foundation przekazała 500 tys. dolarów na walkę z koronawirusem. Kwota zasili konto Funduszu Odpowiedzi Solidarnościowej (COVID-19 Solidarity Response Fund), którego celem jest zbieranie pieniędzy na walkę z koronawirusem. "Wszyscy doświadczamy niezwykłej sytuacji, która wymaga największego zaangażowania tak wielu stron, jak tylko to możliwe, aby umożliwić wysiłki prowadzone w odpowiedzi na nią. Wkład H&M Foundation będzie wykorzystany w celu ochrony narażonych na ryzyko pacjentów i pracowników służby zdrowia znajdujących się na pierwszej linii, poprzez ustanowienie oddziałów intensywnej terapii oraz dostępu do drogiego wyposażenia. Zachęcamy do zaangażowania się każdego, kto chce pomóc” – powiedziała Diana Amini, Globalny Manager Fundacji H&M

Marka Kazar wspiera polskie szpitale

Do walki z koronawirusem zaangażowały się również znane polskie marki. Kazar zainicjowała akcję #pomagamonline, w ramach której przekaże 10 proc. dochodu ze sprzedaży na pomoc szpitalom w 16 województwach. Każdy kto dokona zakupu na stronach kazar.com, kazarstudio.com oraz emeraldsandcrocodiles.com, będzie mógł wesprzeć szpital w swoim regionie. Akcja trwa od 17 do 25 marca 2020 i obejmuje również przecenione produkty.

Dobrze wyposażone i zaopatrzone w niezbędne środki zabezpieczenia sanitarnego szpitale to absolutna konieczność w walce z epidemią koronawirusa. Mam nadzieję, że nasze wsparcie i połączone wysiłki wszystkich dużych firm, ale również rozsądek i dyscyplina obywateli pozwolą zminimalizować skutki epidemii w Polsce i jak najszybciej doprowadzić do unormowania się sytuacji – powiedział prezes marki Kazar, Artur Kazienko.

Salony Agata: milion złotych na walkę z koronawirusem

Z kolei zarząd Salonów Agata oferujących w swojej sprzedaży meble i akcesoria do wyposażenia wnętrz przekazał milion złotych na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem.

Wszyscy, zarówno nasi Pracownicy, Klienci oraz ich rodziny – stoimy w obliczu nowej, trudnej sytuacji i nie wiemy, co przyniesie nam przyszłość – przyznaje Grzegorz Przondziono, Prezes Zarządu Agata S.A.

4F wspiera szpital MSWiA w Warszawie

Swoje wsparcie zaoferowała również marka odzieżowa 4F przekazując 300 par gogli do szpitala MSWiA w Warszawie oraz 20 proc. obrotów swojego sklepu internetowego.

Od dziś 20% obrotu z naszego sklepu internetowego 4F.pl przekazujemy dla największego szpitala zakaźnego w Polsce - MSWiA w Warszawie. Dlaczego? Bo zdrowie jest najważniejsze, a służba zdrowia szczególnie teraz potrzebuje naszego wsparcia - poinformowano na facebookowym profilu 4F.

Brawo, właśnie takich gestów nam dzisiaj potrzeba!