„Kierunek:noc” - obsada

Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye. Producentami wykonawczymi obrazu są Jacek Dukaj i Tomasz Bagiński („Wiedźmin”, „Katedra”).

"Pomysł na serial zaczerpnięty został ze świetnej książki Jacka Dukaja "Starość Aksolotla", która porusza problem transhumanizmu. To, co najbardziej mi się w niej podoba, to wizja nieuchronnego końca świata i idea, że jedyną szansą na przetrwanie jest ucieczka samolotem z grupą zupełnie obcych sobie ludzi, którzy nie mówią nawet w tym samym języku. Rzadko zdarza się, że wiemy cokolwiek o naszych współpasażerach, a w tym wypadku znajdujemy się w sytuacji, gdzie stajemy się nową wspólnotą, od której zależy nasze przetrwanie. Uważam, że to świetny pomysł zarówno na dramat, jak i thriller", powiedział Bagiński o produkcji.

W serialu obok międzynarodowej obsady z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Rosji oraz Turcji zobaczymy polskiego aktora Ksawerego Szlenkiera. Aktor wystąpił w takich polskich produkcjach jak "Jack Strong", "Marie Curie-Skłodowska" czy "Ukryta gra".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ksawery Szlenkier (@ksaweryszlenkier_official) Kwi 18, 2020 o 4:26 PDT

O czym jest „Kierunek: noc”?

"Kierunek: Noc" to 6-odcinkowa historia inspirowana książką „Starość Aksolotla” Jacka Dukaja. Historię rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedno: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

Kiedy premiera serialu "Kierunek:noc"?

Serial będziemy mogli znaleźć na platformie już od 1 maja - czyżbyśmy miały już genialny pretekst na spędzenie majówki przed TV?