iPhone XS Max nowy model iPhone cena i dostępność

W tym tygodniu podczas światowej konferencji gigant Apple zaprezentował nowe modele iPhone, w tym iPhone XS Max, największy i nadroższy model telefonu Apple w historii. Cena nowego modelu iPhone XS Max zaczyna się od 1249 euro, czyli około 5300 złotych za wersję podstawową. Jednak to nie cena, a wielkość nowego modelu Apple wzbudza kontrowersje w świecie kobiet. Nowy iPhone będzie o jeden cal większy od i tak sporego już iPhone 8 Plus (jeden cal to jakieś 2,5 centymetra). Przekątna ekranu ma mieć 6,5 cala (16,25 centymetrów).

Ten rozmiar nowego modelu iPhone wzbudził ogromne kontrowersje i wywołał prawdziwą burzę w internecie. Na Apple spadła fala krytyki za „nieuwzględnienie potrzeb kobiet będących klientkami marki”. Chodzi o to, iż przeciętna średnica dłoni kobiety jest zdecydowanie mniejsza od przeciętnej średnicy męskiej dłoni.

iPhone XS Max nowy model iPhone nie dla kobiet?

Feministka Caroline Criado-Perez jako jedna z pierwszych opublikowała na Twitterze protest przeciwko dużym rozmiarom nowego modelu iPhone’a, nieodpowiednim dla kobiecych dłoni.

„Apple po raz kolejny zawiodło w stworzeniu telefonu przede wszystkim wygodnego w obsłudze dla kobiet, mieszczącego się w kobiecej dłoni”, napisała w poście.

Poparli ją inni użytkownicy i klienci Apple:

„Co jest z wami nie tak, Apple? Kobiety. Kupują. Smartphone’y. Fakty są takie, że kobiety kupują więcej telefonów niż mężczyźni. Zaprojektujecie COŚ ODPOWIEDNIEGO DLA NASZEGO CIAŁA”.

Sophie Walker, przewodnicząca partii Women’s Equality też dodała kilka słów do dyskusji:

„Chłopcy z Apple, wszyscy wiemy, że jesteście zafascynowani rozmiarami. Ale liczy się też efektywność. Kobiety stanowią 50% populacji na świecie”.

„To wyjątkowo dziwne, że nie bierze się pod uwagę kobiet jako klientek i odbiorczyń nowych produktów, że tylko mężczyźni testują nowe iPhone’y, a przecież badania jednoznacznie wskazują, że kobiety kupują więcej telefonów Apple niż mężczyźni”.

Co Wy na to? Macie ochotę na testy iPhone XS Max?