Jak wygląda nowy iPhone X?

Wczoraj wieczorem podczas konferencji Apple Live Event firma pokazała trzy nowe iPhone, w tym supernowoczesny iPhone X. iPhone X ma ekran o przekątnej 5,8 cala w szklanej obudowie (uwaga na kruchość!), zabrakło w nim przycisku Home, więc ekran zajmuje całą przednią ścianę iPhone X. Będzie też ładowany bezprzewodowo i tak jak wspominałyśmy, ma funkcję Face ID, czyli skaner 3 D, który rozpoznaje ludzką twarz.

iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X jaka cena?

iPhone 8 i iPhone 8 Plus kosztują kolejno 3479 zł i 3979 zł za pamięć 64 GB i 128 GB. iPhone X będzie kosztować więcej, ze względu na dodatkowe funkcjonalności. 256 GB iPhone X będzie kosztował w Polsce 5729 zł.

Apple premiera iPhone 8 Plus i iPhone X Edition

Jakiś czas temu pisałyśmy o tym jak prawdopodobnie będzie wyglądał nowy iPhone 8. Dziś Apple na specjalnej konferencji przedstawi trzy nowe wersje iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X Edition. iPhone 8 i iPhone 8 Plus są regularnym smartphonem, który różni się jednak trochę od iPhone 7. Ekran nowego iPhone ma mieć proporcje 16:9, pod wyświetlaczem zainstalowano czytnik linii papilarnych Touch ID. W kwestii ekranu będzie podobny do iPhone 7. iPhone 8 i iPhone 8 Plus będzie mieć prawdopodobnie trzy kolory obudowy - czarną, srebrną i miedzianozłotą.

Aparat iPhone 8

Świetnej jakości zdjęcia będą jedną z cech charakterystycznych iPhone 8. Eksperci porównują je do jakości zdjęć z małej lustrzanki. Do wyboru będzie prawdopodobnie kilka obiektywów i funkcja SmartCam, która automatycznie wykrywa obiekty i dostosowuje do nich odpowiednie oświetlenie.

iPhone X Edition jak wygląda?

Ekran iPhone X Edition ma mieć zupełnie niestandardowe proporcje, bez ramek. Przednia ściana telefonu, tak jak pisałyśmy, będzie się "rozlewać" od krawędzi do krawędzi. Zabraknie tam czytnika linii papilarnych Touch ID, Apple zainstalował więc w tym smartphonie skaner 3D skanujący twarze, czyli tzw. Face ID. Oznacza to, że przy próbie odblokowania telefonu będzie on czytał nasze rysy twarzy. Na początku do sprzedaży mają trafić dwie nowe wersje iPhone - iPhone 8 i iPhone 8 Plus, X Edition przewidziane jest w późniejszej sprzedaży.

Dziś o godzinie 19 podczas Apple Live Event, czyli konferencji z transmisją na żywo, zobaczymy nowe produkty Apple w całej okazałości.

Czekacie na nowe wersje iPhone 8?