"Mulan": jest pierwszy zwiastun nowego filmu Disneya

Moda na odtwarzanie animowanych produkcji Disneya trwa. Po takich produkcjach jak: "Dumbo", "Alladyn", a także "Król Lew", który wkrótce będzie miał swoją premierę, pora na "Mulan".

Animowany film "Mulan" z 1998 to opowieść o dziewczynce, która przebiera się za mężczyznę, by wstąpić do cesarskiej armii zamiast chorującego ojca. Z pomocą smoka Mushu oraz przynoszącego szczęście Świerszcza, Mulan robi wszystko by zdobyć szacunek wojowników, a przede wszystkim ich dzielnego kapitana Shanga.

W sieci właśnie pojawił się pierwszy polski zwiastun filmu Disneya "Mulan".

"Mulan": kto wystąpi i kiedy premiera?

W najnowszej wersji "Mulan" niestety nie zobaczymy zabawnego smoka Mushu, znanego z animowanej wersji. Wojowniczka będzie miała nowego przyjaciela - feniksa, którego możemy już dostrzec w zapowiedziach filmu. Jak wynika z zapowiedzi historia filmu zostanie lekko zmieniona.

W sieci zaprezentowano opis fabuły "Mulan": "Kiedy Cesarz Chin wydaje dekret, według którego każdy mężczyzna z rodziny musi zaciągnąć się do cesarskiej armii, by obronić kraj przed najeźdźcami z północy, Hua Mulan - najstarsza córka uhonorowanego wojownika, postanawia zgłosić się do wojska, by pomóc swojemu schorowanemu ojcu. Przebrana za mężczyznę imieniem Hua Jun, na każdym kroku zostaje wystawiona na próbę. Musi zebrać swoją wewnętrzna siłę i wydobyć swój prawdziwy potencjał. Podczas niesamowitej podróży, zmieni się w zasłużoną w boju wojowniczkę i zyska szacunek wdzięcznego narodu... oraz dumnego ojca."

Wszystko wskazuje na to, że przyszły rok będzie premierowy jeśli chodzi o nowe produkcje kultowych bajek Disneya. Oprócz premiery "Króla lwa" na ekranach kin już w marcu, a dokładnie 27 marca 2020 r. obejrzymy aktorską wersję "Mulan". W tytułowej roli wystąpi Liu Yifei, znana też jako Crystal Liu.

Donnie Yen zagra mentora bohaterki Tunga. Jet Li wcieli się w cesarza Chin, który zarządza mobilizację. Gong Li odtworzy czarny charakter - wiedźmę. Xana Tang zagra siostrę Mulan. Utkarsh Ambudkar - oszusta o imieniu Skath, a Ron Yuan wciela się w sierżanta Qianga.

Jesteśmy bardzo ciekawe, jak będzie wyglądał film "Mulan" po 22 latach od premiery animacji.