Penelope Cruz i Antonio Banderas razem w nowym filmie "Ból i blask"

W sieci pojawił się polski zwiastun nowej produkcji Pedro Almodovara „Ból i blask”, w której główne role powierzono Penelope Cruz i Antonio Banderasowi. Film zapowiadany jest jako bardzo osobisty. Tak też promuje go dystrybutor. Udostępniony został już oficjalny opis dzieła:

- Twórca  ‘Wszystko o mojej matce’ i ‘Porozmawiaj z nią’ opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji – zwłaszcza miłosnych – z ważnymi dla nas ludźmi.

Na ekranie zobaczymy bardzo dynamiczny duet. Penelope Cruz, wieloletnia muza hiszpańskiego reżysera, pojawi się na ekranie wraz z Antonio Banderasem, który za tę rolę został wyróżniony nagrodą dla najlepszego aktora na 72. Festiwalu w Cannes. Premiera filmu w Polsce zaplanowana jest na 23 sierpnia 2019 roku.

‘Ból i blask” – o czym opowiada nowy film z Penelope Cruz i Antonio Banderasem?

Główną postacią w filmie jest Salvador Mallo (w tej roli Antonio Banderas), cieszący się wielką sławą hiszpański reżyser. Stroni jednak od mediów i za wszelką cenę próbuje ukrywać swoją prywatność. Mallo wraca myślami do dzieciństwa i przeżywa na nowo najważniejsze chwile swojego życia. Wspomina życie w małym miasteczku, pierwszą miłość i ból rozstania. Dzięki powrotowi do przeszłości bohater Banderasa znajduje w sobie siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zakończyć niepoukładane sprawy z przeszłości?

Kolejny sukces Pedro Almodovara

„Ból i blask" cieszy się świetnymi opiniami w gronie krytyków filmowych. Sam reżyser nazwał go autobiograficznym obrazem ‘kilku dni z życia wybitnego reżysera - jego namiętności, zwątpienia i tajemnice - bez upiększeń, tylko szczerość i prawda’. Film nie jest jedynym sukcesem Pedro Almodovara w ostatnim czasie. W zeszłym miesiącu dyrekcja festiwalu filmowego w Wenecji poinformowała, że w tym roku reżyser otrzyma Złotego Lwa za całokształt twórczości, co tylko dodatkowo zachęca do obejrzenia jego najnowszej produkcji. „Ból i blask” z Penelope Cruz i Antonio Banderasem trafi do polskich kin 23 sierpnia 2019 roku, a póki co zapraszamy do zapoznania się z jego zwiastunem.