Chciałoby się powiedzieć, że boom na małe torebki zaczął się wraz z półksiężycami i małymi torbami od Zosi Chylak, które w ogromnej mnogości zaczęły pojawiać się na ulicach i to wcale nie tylko Warszawy, ale tak naprawdę moda na nie zapanowała o wiele wcześniej. A dobra wiadomość jest taka, że trwa w najlepsze! Zresztą pasjonatki tego akcesorium będą miały w tym sezonie prawdziwe używanie, bo jak się okazuje, projektanci biorą właśnie to akcesorium na warsztat, więc w nadchodzącym sezonie naprawdę jest w czym wybierać.

Jakie są najmodniejsze fasony torebek na wiosnę? Nasz ulubiony trend to ten, zgodnie z którym nosimy nie jedną, a dwie torebki (Marques’Almeida). Jeśli dobrze się zastanowić to całkiem praktyczne i wcale nie rzadko praktykowane rozwiązanie – w małej pakujemy tylko najpotrzebniejsze rzeczy (najmniejsze lansowane na wiosnę 2019 pomieszczą szminkę, kartę płatniczą i niewiele więcej), a do większej laptop, książkę i wszystko to, co akurat chcemy mieć pod ręką.

Torebki wiosenne: trendy na wiosnę 2019

Powodzeniem wciąż cieszą się te noszone wokół pasa (APC), a Chanel proponuje… dwie identyczne torebki noszone każda na jednym ramieniu. No dobrze, schodząc jednak na ziemię kierujemy się ku tendencjom możliwym do praktykowania na co dzień.

Modne torebki wiosna 2019 - mocny kolor

Główny akcent koloru pada właśnie na torebkę, dlatego jeśli macie ochotę na ożywienie, ale w ubiorze trzymacie się raczej czerni albo przynajmniej spokojnej tonacji, akcesoria to właśnie to miejsce, gdzie można popuścić wodze wyobraźni. Mocny oranż? Proszę bardzo. Głęboki turkus – jeszcze lepiej. No i czerwień – byle taka, która mocno daje po oczach!

Modne torebki wiosna 2019 - wzory

Najczęściej odruchowo sięgamy po gładkie torby tak, by wyeksponować wzory na sukience, czy odważne zestawienia kolorystyczne i nie przedobrzyć. Ale na wiosnę wszystko jest dozwolone! Niezależnie od tego, co przeważa w waszej garderobie to dobry moment na to, by sięgnąć po printy i nie chodzi tylko o motywy zwierzęce. Czemu by sobie nie pofolgować i nie pokusić się o torbę w malarskie wzory, która przypomina fartuch malarza zdjęty tuż po odejściu od sztalug? Albo zamiast klasycznych groszków sięgnąć po koła wyglądające jak te narysowane dziecięca ręką?

Modne torebki wiosna 2019 - plastik

Wprawdzie plastik i wszelkie przezroczystości w akcesoriach mają dużo większą racje bytu raczej na plaży, niż w miejskiej dżungli, jest to trend któremu warto przyjrzeć się bliżej. Versace, Armani, Moschino nie mogą się mylić, ale prawdą jest, że to coś dla odważnych.

Modne torebki wiosna 2019 - mikro torebki

No i wspomniane wcześniej maleństwa – tak małe, że pod względem rozmiarów powinny być raczej sklasyfikowane jako biżuteria. Noszone solo – bo jednak w tej wersji są chyba najbardziej atrakcyjne, mimo niewielkich rozmiarów potrafią zdominować stylizację. A z pewnością ładnie ją dopełnić. I co z tego, że są niepraktyczne – to nie pierwszy i nie ostatni raz, gdy piękno wygrywa z funkcjonalnością i nikt z tego powodu nie powiedziałby o sobie, że jest w tej sytuacji przegranym.