Trendy moda wiosna 2019: jakie sukienki będą modne w nowym sezonie?

Obszerne, trochę fartuszki, trochę koszule nocne po babci, inspirowane XIX wiekiem – sukienki mają tej wiosny zupełnie nowy krój. Tym samym wpisuje się on oficjalnie w tzw. „brzydkie” trendy – jak vintage sweterki czy sneakersy o dziwnych kształtach z powiększoną podeszwą. Sukienki farmerki czy kitle były popularnymi stylizacjami dla dzieci dwa wieki temu. Luźny krój absolutnie nie podkreślający kształtów, zebrany w ramionach i przy biuście materiał, na plecach często kokardy i kołnierzyk ze stójką.

Na punkcie tego typu sukienek oszalał Instagram, a kolejne marki decydują się na tego typu wiosenne sukienki w kolekcjach. Pionierem tego kroju na wiosnę 2019 jest zdecydowanie firma Ganni, na której punkcie szaleją modne dziewczyny. Ich sukienka bombka we wzór z końmi wyprzedaje się na pniu. Swoje „skromne” sukienki mają też w ofercie popularne sieciówki jak Zara czy H&M.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Blanca Miró Scrimieri (@blancamiro) on Aug 21, 2018 at 11:57am PDT

Jak nosić obszerne sukienki?

Sukienka fartuszek nie jest prosta w stylizacji, jednak warto zwrócić w niej uwagę na długość – im krótsza tym łatwiejsza w zestawieniu np. z kowbojkami czy innymi botkami na wyższym obcasie. Latem spokojnie możemy zestawić obszerną górę z sandałami z cienkich pasków, wczesną wiosną wystarczy narzucić na taką sukienkę trencz czy dobrze skrojony płaszcz. Nie jest to trend tylko i wyłącznie dla wysokich dziewczyn, te niższe muszą po prostu założyć wyższy obcas.