Kurtki wiosenne: trendy na wiosnę 2019

Jak wyglądają w nowym sezonie najmodniejsze kurtki i płaszcze wiosenne? W tyglu trendów znalazłyśmy kilka mocnych, dominujących tendencji w okryciach wierzchnich. Wciąż modne będą płaszcze wiosenne i kurtki na wiosnę w kratę (głównie w wersji francuskiej, czarno-białej), świetnie na pierwsze, jeszcze chłodniejsze dni wiosny sprawdzą się opcje futrzane (krótkie futerka w brązie będą rządzić).

Doskonale na wiosnę 2019 ma się klasyczny, ponadczasowy trencz - inspirowany projektami brytyjskiego Burberry oraz kurtki ozdobione frędzelkami czy piórami (niepraktyczne, ale widowiskowe). Na ulicach modnych miast wiosną zobaczymy też fanki mody w przyfużych jeansowych kurtach ze spranego denimu, inspirowanymi modą ze styku lat 80. i 90. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taką jeansową kurtkę zestawiać z jeansowym dołem (spódnica lub spodnie ze średnim stanem).

Jeansowa kurtka na wiosnę

Luźne, nawiązujące do nieco kiczowatych lat 90. sprane kurtki z denimu będą mocnym punktem na liście wiosennych tendencji w modzie.

Trencz: płaszcze na wiosnę 2019

Klasyk klasyków - kobiecy trencz na nowy sezon. Pasuje każdej sylwetce i typowi urody. Dobrze w trenczu będą też wyglądać zarówno fanki elegancji jak i sportowego stylu bycia (polecamy nosić z kolorowymi sneakersami).

Beżowe i brązowe kurtki

Przełamana biel i pochodne brązu są zdecydowanie hitem wiosny 2019. Nawiązują do stylu safari, idealnie wpisują się w każdą garderobę. Zestawione z bielą i czernią są kwintesencją stylu.

Futerko modne na wczesną wiosnę

Co ciekawe, modne zimą sztuczne futerka będą z nami też wczesną wiosną. Krótsze, zapinane na zamek, w sportowym stylu.