Modne akcesoria na wiosnę 2019

Tak naprawdę to właśnie akcesoria są najciekawszym ( i w tym sezonie) najmocniejszym punktem jeśli chodzi o trendy wiosna 2019. Projektanci mieli prawdziwe używanie! Były pióra przy butach, było szaleństwo jeśli chodzi o torby, były fantazyjne okulary przeciwsłoneczne – w fasonie, który ma duże szanse zostać z nami na dłużej. Podziwialiśmy nakrycia głowy z woalką pozwalające odbyć przyjemną podróż w przeszłość i kilka innych tendencji, które mają się najlepiej na wybiegu. Ale trzeba przyznać, że jest kilka bardzo praktycznych trendów, które aż się proszą, by sięgnąć po nie choćby na próbę. Torby tak duże, że pomieszczą bagaż przygotowany na wyprawę na weekend, opaski – dawno nie widziana, na nowo odkryta ozdoba, która lepiej niż biżuteria potrafi zagrać jako kropka nad i całej stylizacji czy mniejsza torebka, ale noszona nie klasycznie, tylko przy pasie i uwalniająca ręce. Oto akcesoria, na które warto zwrócić uwagę tej wiosny!

Trendy  moda wiosna 2019: opaski

To akcesorium do włosów na wiele lat zniknęło z pola widzenia. Na horyzoncie pojawia się dopiero teraz i to wcale nie tylko w praktycznej wersji jako coś, co podtrzymuje włosy, ale po prostu jako modna ozdoba. Tak, to zdecydowanie jej uroda wybija się na pierwszy plan – ma być przede wszystkim widoczna i nie będzie w tym nic dziwnego, jeśli sięgnie po nie właścicielka zupełnie krótkiej fryzury.

Trendy moda wiosna 2019: trendy z lat 90-tych, które powracają

Trendy  moda wiosna 2019: podwójna torba

Tę modę zapoczątkował dom mody Chanel i można to skomentować tylko w jeden sposób: wielkie dzięki! Niezależnie od tego, czy jedna z torebek, które pomieści tylko szminkę, czy jeszcze dużo więcej, pomysł, by w pogotowiu mieć drugą jest strzałem w 10. Zresztą, jeśli dobrze rozejrzeć się po ulicach, to rozwiązanie jest namiętnie praktykowane przez większość kobiet. Chanel proponuje, by jedną nosić na jednym ramieniu, a drugą na drugim – to już może lekka przesada, ale sam pomysł, by wielbicielki torebek mogły cieszyć się dwiema ulubionymi na raz jest świetny!

Trendy moda wiosna 2019: okulary XXL

Po szaleństwie na małe oprawki ledwie zasłaniające oko następuje odwrót o 180 stopni. Jeśli lubicie, żeby okulary przeciwsłoneczne były najmocniejszym akcentem całego looku, to jest wasz czas! Gucci, Loewe, Miu Miu, Stella, Tod’s czy Tom Ford także są zdania, że to jedyne konieczne akcesorium. Jedno jest pewne: tej wiosny okulary nie lubią konkurencji: starczy biały t-shirt założony do dżinsów, płaszcz niedbale zarzucony na ramiona, okulary w wersji XXL i gotowe.

Trendy moda wiosna 2019: torby XXL

Najlepiej takie, żeby można było zapakować w nie wszystko. To niezbyt praktyczne rozwiązanie, ale wszystko się zmienia, jeśli odpowiednio się do tego podejdzie: wystarczy wziąć tylko tyle, ile naprawdę jest nam potrzebne, czyli tyle ile mieści się w klasycznej małej torebce, po która sięgamy na co dzień. Wtedy skóra się nie defasonuje i nie wygląda jak bagaż, ale ma szanse na to, by stać się głównym smaczkiem całości.

Trendy moda wiosna 2019: torebka noszona na pasie

Po to wygodne rozwiązanie sięgnęło wielu projektantów. Alexander Wang polubił torebki noszone na pasie na tyle, że swoją modelkę wyposażył aż w … 5 sztuk. Ale spokojnie: jedna w zupełności wystarczy. Sprawdzi się właściwie w każdej sytuacji, bo uwalnia ręce. Plus, podobnie jak inne lansowane akcesoria, z powodzeniem posłuży jako główny akcent całego looku.

Trendy moda wiosna 2019: buty na koturnie

Ten fason powraca co jakiś czas i ma wierne grono miłośniczek. I nie ma co się dziwić: trudno wyobrazić sobie wygodniejsze i bardziej stabilne buty, które przy okazji oddają inną przysługę, a mianowicie bardzie lub mniej dyskretnie dodają kilka centymetrów. Triumfy święcą te płaskie, ale wielu projektantów zachęca, by sięgnąć po coś odważniejszego, czyli obcasy połączone z koturnem. Miu Miu, Sainte Laurent, Dolce & Gabbana i Maison Margiela nie mogą się mylić!