Wypadek Polki na Dominikanie

Polska scenografka, Marta Janecka została potrącona przez pędzący autobus na Dominikanie. Tragiczny wypadek miał miejsce w nocy z 8 na 9 stycznia. Polka z licznymi złamaniami trafiła do szpitala. Obecnie przebywa w śpiączce. Rodzina Marty zorganizowała zrzutkę na pomoc i leczenie.

Ma połamane wszystkie kończyny. Złamaną nogę w kolanie, kość udową w 3 miejscach, połamaną miednice, liczne złamania, w tym otwarte. Straciła bardzo dużo krwi. W tym momencie jest zaintubowana i jest w śpiączce - czytamy w opisie zrzutki, którą zainicjowała siostra Marty, Małgorzata Janecka-Górecka.

Jaki jest stan zdrowia Marty Janeckiej?

Jej stan jest bardzo ciężki. Czekamy na ustabilizowanie, które umożliwi przeniesienie do odpowiedniego szpitala i przeprowadzenie niezbędnych operacji. Przed nami liczne operacje i transport Marty do Polski, a następnie długa rehabilitacja.

Przeczytaj także:

Wypadek Marty Janeckiej: rodzina prosi o wsparcie

Aby pomóc Marcie, potrzebna jest kwota 500 tys. złotych. Na ten moment udało się uzbierać kwotę ponad 200 tys. 

Żeby zadbać o Martę potrzebujemy Waszej pomocy finansowej!  Obecnie zbieramy na operację, wydatki dodatkowe – pomoc prawną, noclegi dla rodziny, tłumaczenia oraz transport medyczny. Pomóżmy Marcie wrócić do zdrowia i do Polski! - apeluje siostra Marty.

"Marta jest nie tylko wspaniałą przyjaciółką, ale też zaangażowaną twórczo i profesjonalną współpracowniczką. Od samego początku współtworzyła barStudio, współpracuje ze społecznością JCC Warszawa, jest edukatorką na żydowskich koloniach letnich. Od kilku lat rozwija prężnie karierę scenografki na planach filmów fabularnych i seriali."

Pełna życia i miłości robi wokół piękne rzeczy. Świat dzięki niej jest codziennie odrobinę lepszy. Chcemy, żeby wróciła do pełni sił, do akcji i do nas, jej najbliższych.

Link do zrzutki znajdziecie TUTAJ.

W pomoc Marcie Janeckiej zaangażowały się również gwiazdy, które znają Martę i z nią współpracowały. Zosia Zborowska dzień temu zamieściła na Instagramie post z informacją o zbiórce krwi. "Nasza przyjaciółka Marta Janecka NATYCHMIAST potrzebuje krwi, w najbliższych dniach czeka ją operacja. Jeżeli jesteś na miejscu, bądź znasz kogoś, kto przebywa na Dominikanie, przekaż proszę tę informacje. Pomoc potrzebna jest JAK NAJSZYBCIEJ. Przekazać można jakąkolwiek grupę krwi (jej grupa AB+)".

Zobacz także:

Joanna Duda, kompozytorka i producentka muzyki do spektakli również zaapelowała o pomoc dla Marty. "Przedstawiam Wam Martę - kochaną osobę o wielkim sercu, na którą zawsze mogę liczyć, która pomagała mi wielokrotnie. Marta zainspirowała mnie do tego żeby żyć tam, gdzie chcę i jak chcę. Ostatnio widziałam się z nią tuż przed wylotem do Kenii. Miałyśmy się tutaj spotkać ale stało się coś zgoła innego."