W maju jest wiele wyjątkowych okazji do świętowania. Oprócz długiego weekendu rozpoczynającego miesiąc, czeka nas jeszcze jedna ważna uroczystość, jaką są Zielone Świątki. Jest to czas, kiedy drzewa stają się zielone, a kwiaty rozkwitają na łąkach i polanach. W dawnych ludowych tradycjach w tym dniu następowało powitanie lata a wraz z nim odbywały się liczne zabawy i obrzędy, które wykorzystywały wyjątkowe właściwości roślin. Odnosząc się do dawnych tradycji, możesz przywołać do życia szczęście i pomyślność. Los nie poskąpi ci szczęścia, gdy zrobisz to w Zielone Świątki. Zobacz, o co dokładnie chodzi. 

Zobacz także: 

Los nie poskąpi ci szczęścia w Zielone Świątki

Świąteczne dni sprzyjają temu, aby w domu zapanowała spokojna i szczęśliwa atmosfera. Podczas majowego święta magia roślin umacnia się, zaś dzięki niej możliwe staje się odmienienie życia na lepsze. Oprócz dekorowania świątyń i domostw brzozowymi gałązkami oraz tatarakiem, możesz skorzystać z jeszcze jednego zwyczaju, który wywodzi się z dawnych czasów. 

Los nie poskąpi ci szczęścia, gdy zrobisz to w Zielone Świątki. Wystarczy, że tego dnia udasz się do lasu bądź pójdziesz na łąkę i uzbierasz bukiet polnych kwiatów. W ludowej tradycji ozdobienie domu pięknymi roślinami w ten dzień miało wyjątkowe znaczenie. Zielone listki i płatki kwiatów miały wnosić świeżość do domu i oczyszczać go ze złej energii. Wierzono również, że w ten sposób przyciąga się powodzenie i szczęście, które rozgości się we wszystkich sferach życia. 

Jak działa magia roślin w Zielone Świątki?

Udekorowanie domu bukietem z polnych kwiatów ma wyjątkowe znaczenie w Zielone Świątki. Dzięki temu w życiu pojawi się radość, zaś troski i problemy odejdą w zapomnienie. Aby tak się stało, poszukaj na łące odpowiednich odmian. Według ludowych przekazów, każdy kwiat kryje w sobie inne moce: 

  • mniszek lekarski - przywołuje miłość i pomaga znaleźć ukochaną osobę,
  • koniczyna biała - symbol szczęścia i wielkiej radości, 
  • mak polny - oznacza czystość i spokój, 
  • konwalia - zapobiega kłótniom i wzmacnia dobre uczucia. 

Zobacz także: 

Pamiętaj o tym, aby zbierać kwiaty tylko z miejsc dozwolonych. Nigdy nie zrywaj roślin z rezerwatów przyrody ani parków narodowych. Zakazane jest także zrywanie roślin objętych ochroną. 

Zobacz także: