Małgorzata Kidawa-Błońska to nowa kandydatka na premiera

Wczoraj o północy minął ostateczny termin zgłaszania list kandydatów na posłów i senatorów. Ze swoją listą Koalicja Obywatelska czekała niemalże do ostatniej chwili. Teraz już wiemy, kto się na niej znajduje. Lider partii, Grzegorz Schetyna wystartuje we Wrocławiu, a w Warszawie numerem jeden jest Małgorzata Kidawa-Błońska. Gdy ta wiadomość pojawiła się w mediach, o kobiecie natychmiast zrobiło się głośno. Małgorzata Kidawa-Błońska aktywnie uczestniczy w życiu politycznym Polski od 2005 roku, a teraz została wytypowana jako kandydatka na premiera, jeśli Koalicja Obywatelska objęłaby władzę. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że polityka nie jest jedyną miłością Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W przeszłości kobieta realizowała się również jako producentka filmowa!

Małgorzata Kidawa-Błońska była niegdyś producentką filmową

Małgorzata Kidawa-Błońska przez 11 lat była związana ze spółką Gambit Production, gdzie pełniła rolę producenta filmowego. Na swoim koncie ma trzy produkcje. Pierwsza z nich to wyprodukowany w 2002 roku „Ostatni blues”. Zaledwie rok później powstał serial „Bao-Bab, czyli zielono mi”. Swoją przygodę ze światem filmu Małgorzata Kidawa-Błońska zakończyła tuż przed rozpoczęciem politycznej kariery. Ostatnim obrazem w jej karierze był „Skazany na bluesa”, opowiadający historię Ryszarda Riedla. Film ten powstał we współpracy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z jej mężem, Janem Kidawą-Błońskim, który jest znanym polskim reżyserem.

Mąż Małgorzaty Kidawy-Błońskiej to znany reżyser

Jan Kidawa-Błoński swoją karierę filmową rozpoczął na długo przed swoją żoną, Małgorzatą Kidawą-Błońską, bo już w 1984 roku filmem „Trzy stopy nad ziemią”. Od tego czasu wyreżyserował jeszcze 16 filmów. Jego najgłośniejszą produkcją była „Różyczka”, która w 2010 roku zdobyła nagrodę Złotego Lwa na festiwalu w Gdyni. Jego ostatni film „Gwiazdy” miał swoją premierę dwa lata temu. Póki co reżyser przeniósł się na mniejszy ekran. Od zeszłego roku reżyseruje serial „Ślad”, który wyświetlany jest na Polsacie.

Małgorzata Kidawa-Błońska skupia się na polityce

Jak widać Małgorzata Kidawa-Błońska ma duże powiązania ze światem filmu, nie tylko przez swojego męża, ale również własne doświadczenia. Teraz jednak wyraźnie zaznacza, że chce skupić się na polityce. Nad decyzją o wystawieniu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako pierwszej na liście w Warszawie zachwycał się Grzegorz Schetyna:

- Trzeba słuchać innych, a Małgorzata ludzi słucha. Zna życie, wie czego potrzebują polskie rodziny. Była świetnym marszałkiem Sejmu. Może ma to w genach? Jej jednym pradziadkiem był prezydent II Rzeczpospolitej Stanisław Wojciechowski, a drugim premier II Rzeczpospolitej Władysław Grabski. Obaj nie pracowali dla żadnej partii, tylko dla Polski, tak, jak Małgorzata.