Magdalena Adamowicz szczegółowo określa wartość posiadanych rzeczy

Żona byłego prezydenta Gdańska, który zginął w tragicznych okolicznościach posiada między innymi pieniądze w różnych walutach. Jej oszczędności to 176 tysięcy złotych, 7 tysięcy franków szwajcarskich, 6 tysięcy dolarów i  tysiąc euro. Kwotę tę powiększa suma 2, 37 mln zł. Te pieniądze to wartość akcji z giełdy warszawskiej, które Magdalena Adamowicz otrzymała w spadku po mężu. Adamowicz uzwględniła również  w swoim oświadczeniu majątkowym pieniądze, które ulokowane są na subkoncie córki.

Magdalena Adamowicz swój majątek zainwestowała w mieszkania?

Europosłanka zainwestowała pieniądze w mieszkania. Adamowicz posiada ich aż sześc. Wartość tylko dwóch z nich szacowana jest na kwotę ok. 100 tysięcy złotych. Cztery kolejne warte są w sumie 1,813 mln zł. Dochody z wynajmu europosłanka zawarła w jednej z rubryk swojego oświadczenia i oszacowała je na 100 tysięcy złotych. Ponadto jej własnością są również działki budowlane, łącznie warte prawie 400 tysięcy złotych.

Dodatkowe fundusze inwestycyjne oraz oszczędności z kont emerytalnych to 234 tysięcy złotych. Magdalena Adamowicz w oświadczeniu majątkowym wymieniła także dzieła sztuki oraz biżuterię warte 30 tysięcy złotych. Wartość pojazdu, a dokładnie Mercedesa GLK, którym jeździ określiła na ok. 67 tysięcy złotych. Z udostępnionych informacji wynika, że posiada tylko jeden samochód.

Magdalena Adamowicz ma również zadłużenia?

Pomimo ogromnego majątku, który posiada nie jest wolna od zadłużeń. Ma do spłaty trzy kredyty. Nie są to jednak zadłużenia w złotówkach, lecz we frankach szwajcarskich. Po przewalutowaniu zadłużenia Magdalenie Adamowicz pozostaje ok. 918 tysięcy złotych do spłaty. Powód zaciągnięcia kredytu przez europosłankę nie jest znany.

Praca zawodowa w oświadczeniu majątkowym Adamowicz

Magdalena Adamowicz jest bardzo aktywną kobietą, która spełnia się zawodowo na wielu płaszczyznach. W związku z tym jej źródłem dochodu jest kilka miejsc, w których aktywnie działa. Europosłanka pracuje m.in. jako adiunkt na uczelniach wyższych. Nawiązała współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego w Gdańsku oraz z Uniwersytetem Gdańskim. Ponadto zasiada w radzie nadzorczej Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Z powyższych działań uzyskała przychód w wysokości 118 tysięcy złotych. Kolejne miejsce, gdzie również jest w radzie nadzorczej to spółka o nazwie "Transrem Adamowicz". Za tę posadę Magdalena Adamowicz otrzymała 22,4 tys złotych.