Bogumiła Wander w coraz gorszym stanie

Bogumiła Wander to prezenterka telewizyjna, która pracowała dla Telewizji Polskiej przez ponad 30 lat. Ostatecznie złożyła wypowiedzenie w 2003 roku, kiedy uznała, że stacja nie ma jej więcej nic do zaoferowania. Wander była nie tylko wybitną prezenterką, ale również spikerką i konferansjerką.

W 2020 roku media poinformowały, że legenda Telewizji Polskiej choruje na Alzheimera i jej stan stale się pogarsza. Krzysztof Baranowski, drugi mąż prezenterki, już dwa lata temu umieścił ją w specjalistycznym domu opieki pod Warszawą. Uznał wtedy, że sam nie da rady zająć się chorą żoną. 

Nie można spuścić jej z oczu ani na chwilę. Przez ostatnie dwa lata Krzysztof był kompletnie wyczerpany – wyznał wtedy w mediach znajomy pary. 

Przez pandemię koronawirusa para nie mogła widzieć się kilka miesięcy. 82-letni żeglarz mógł liczyć jedynie na filmiki przesyłane przez pracowników ośrodka. Gdy odwiedziny znów były możliwe, mąż Wander wyznał, że stan jego żony znacznie się pogorszył. W rozmowie z „Dobrym Tygodniem” Krzysztof Baranowski zdradził, że Wander go już nie rozpoznaje. 

Nie poznaje mnie, ale będziemy się teraz częściej widywać i może coś się zmieni" – przyznał ze smutkiem mąż prezenterki. 

Mąż gwiazdy wyznał, że Bogumiła Wander „żyje już w innym świecie i nie ma świadomości, że była wielką gwiazdą”. Baranowski zapewnił jednak, że pod względem zdrowia fizycznego, jego żona czuje się bardzo dobrze 

Zastałem ją w dobrej formie, siedziałem przy niej, trzymałem za rękę. Nawet sobie tutaj tańczyła" – dodał mąż gwiazdy. 
 

Kim jest Bogumiła Wander?

Bogumiła Wander urodziła się 7 października 1943 roku. Jest polską prezenterką telewizyjną, spikerką i konferansjerką. Przez lata zajmowała się też zapowiadaniem programów na żywo. Była ikoną telewizji w PRL-u. Przez 32 lata pracowała w Telewizji Polskiej. Jej kariera zaczęła się, kiedy Wander była na trzecim roku studiów. Studentka pod koniec lat 60. zgłosiła się do konkursu na spikerów, organizowanym przez łódzką telewizję. Nagrodą była praca w Łódzkim Ośrodku Telewizji Polskiej. Wander pokonała 269 uczestników i wygrała konkurs. Następnie prezenterka otrzymała posadę w warszawskim TVP. Z pracy zrezygnowała dopiero w 2003 roku, po ponad trzech dekadach w Telewizji Polskiej. 

Prywatnie Bogumiła Wander od 2005 roku jest żoną żeglarza Krzysztofa Baranowskiego. Jest to drugie małżeństwo byłej prezenterki. Para poznała się tuż przed wyjazdem Wander do Brukseli w 1979 roku. Za granicą gwiazda mieszkała z pierwszym mężem, natomiast Baranowski szykował się wtedy do rejsu na Antarktydę. Prezenterka i żeglarz cały czas utrzymywali ze sobą kontakt. On pisał do niej piękne listy i w końcu Wander poprosiła go o spotkanie. Początki ich związku nie były łatwe, ponieważ oboje byli w tamtym czasie w poważnych związkach, jednak ich miłość była silniejsza. 

Jesteśmy bardzo dopasowaną parą dojrzałych ludzi, którzy wspierają się wzajemnie. Bardzo rzadko się rozstajemy. Nareszcie cieszymy się wspólnym, radosnym życiem - powiedziała o swoim drugim małżeństwie Bogumiła Wander w rozmowie z "Super Expressem". 

 

ZOBACZ TEŻ:

Zobacz także: