Kasia Tusk: pomysł blogerki na czas kwarantanny z powodu koronawirusa

"Jeśli możecie to zostańcie w domu." napisała ostatnio Kasia Tusk na swoim Instagramie i zdradziła swój sposób na nadchodzące dwa tygodnie. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego zaleca się unikanie miejsc publicznych i jeśli to możliwe pozostanie w domach. Oczywiście wskazane jest wychodzenie na spacer z dzieckiem, jeśli jest się rodzicem, jak w przypadku Kasi Tusk.

Blogerka zdradziła, jak ona ma zamiar spędzić czas kwarantanny.

Zawsze chciałam pisać wiersze. Najbliższe dwa tygodnie to chyba dobry moment, aby zacząć. A wy? Planujecie ułożyć puzzle z 5000 kawałków? Zrobić w końcu porządki w garderobie? A może nadszedł czas, aby do łaski wróciły książki?" – spytała swoje fanki Kasia Tusk.

Kasia Tusk ma już pomysł na kwarantannę: nasze propozycje

Internautki są wdzięczne, że blogerka poruszyła ten temat na swoim Instagramie i one również podzieliły się swoimi sposobami na spędzenie wolnego czasu:

"W tygodniu praca, ale popołudniami i w weekendy zamierzam zrobić porządki w domu, pisać pracę magisterską i wyszywać".

"Od jutra ruszam z wiosennymi porządkami w garderobie".

My do powyższych pomysłów dodajemy: naukę szydełkowania, oglądanie ulubionych seriali, gry planszowe dla dwojga, trening w domu, domowe spa.

Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej nie narażając siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy, że to nie wakacje ani urlop, ale też nie dajmy się zwariować i nie popadajmy w panikę.

Zobacz także:

Jak wam się podoba pomysł Kasi Tusk na czas kwarantanny? Może i wy macie jakieś marzenia, na których zrealizowanie do tej pory nie starczyło wam czasu?

Stan zagrożenia epidemiologicznego w Polsce: co to oznacza?

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w sobotę (13.03.2020 r.) stan zagrożenia epidemiologicznego. "W obliczu światowej epidemii, czy ogłoszonej pandemii najważniejsze słowa to bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Jesteśmy zobowiązani do (...) wykonania wszystkich możliwych kroków, żeby bezpieczeństwo Polaków, zdrowotne i pod wszelkimi możliwymi względami było utrzymane. Do tego potrzebne jest odpowiedzialność; odpowiedzialne działanie, które może doprowadzić do tego, że zminimalizujemy skutki pandemii" - powiedział premier podczas konferencji prasowej.

Stan zagrożenia epidemiologicznego obowiązuje od soboty 14 marca 2020. Poniżej wymieniamy rzeczy, które zostały wprowadzone w życie w związku z tym wyjątkowym stanem w Polsce:

  • Wszystkie granice, które były wewnętrznymi granicami UE zostaną niejako odtworzone, najpierw na 10 dni z możliwością 20 dnia, a późnej o kolejny miesiąc.
  • Polscy obywatele po przekroczeniu granicy zostaną skierowani na 14-dniową kwarantannę.
  • Wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze pasażerskie oraz kolejowe. To obostrzenie obowiązuje od niedzieli od północy.
  • Ruch samochodowy dla Polaków powracających do kraju z zagranicy zostanie utrzymany.
  • Wewnątrzkrajowy ruch samolotowy i kolejowy zostaje utrzymany i pozostanie bez zmian.
  • Ograniczone zostanie funkcjonowanie galerii handlowych - pozostaną otwarte sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie.
  • Zamknięte zostaną kluby, puby, restauracje i kasyna.
  • Obowiązywać będzie zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób. Dotyczy to także zgromadzeń państwowych i religijnych.