Joanna Jóźwik apeluje do kobiet

Joanna Jóźwik to polska biegaczka, która ma na swoim koncie sukcesy na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro (zajęła 5. miejsce w biegu na 800 m), jest brązową medalistką Mistrzostw Europy i Halowych Mistrzostw Europy w biegu na 800 m, a także wiele innych wyróżnień.

Ostatnio Joanna Jóźwik w mediach społecznościowych zamieściła bardzo osobisty wpis.

"Dziewczyny, moje ciało jest szczupłe i bardzo umięśnione, nie dlatego, ze tak chcę wyglądać. Codziennym, ciężkim treningiem staram się być silniejsza, szybsza i bardziej wytrzymała. Moje ciało jest efektem ubocznym dążenia do spełniania marzeń. Osobiście wolałabym, aby posiadało więcej kobiecych krągłości, moje barki były wąskie, a piersi bardziej uwydatnione. Jest inaczej." - napisała Joanna Jóźwik. Mistrzyni ma do wszystkich kobiet ważne przesłanie.

Biegaczka Joanna Jóźwik: "Często słyszę, że wyglądam jak facet"

Joanna Jóźwik zaapelowała do kobiet o akceptację swojego ciała, dzieląc się swoimi osobistymi doświadczeniami.

Często słyszę, że wyglądam jak facet, jestem mało kobieca itp. Czy to odbiera mi pewności siebie? Nie! Zdałam sobie sprawę, że ciągły rozwój osobisty jest niezwykle ważny do budowania pewności siebie i życia pełną piersią. To, jak wyglądamy nie definiuje nas jako człowieka, a to, jacy jesteśmy - jest naszą wartością. - napisała biegaczka

Joanna Jóźwik napisała ważne słowa, które powinny pójść w świat: "Jesteśmy tu na chwilę. Szkoda czasu na złe emocje i ciągłą gonitwę za doskonałością. Doceniajmy i kochajmy się takie, jakie jesteśmy. Każda z nas jest inna, niepowtarzalna i wyjątkowa, a przede wszystkim piękna".

Na wpis Joanny Jóźwik odpowiedziały Internautki

Słowa Joanny Jóźwik wywołały wielkie poruszenie w sieci. Tyczkarka Monika Pyrek pod wpisem koleżanki napisała: "Dawaj tego, kto powiedział, że jesteś mało kobieca! Wytłumaczę jak należy. Jesteś jedną z najpiękniejszych lekkoatletek świata, a wyrzeźbiona sylwetka tylko to podkreśla!".

"Dla mnie wyglądasz mega! Każdemu nie dogodzisz,bo każdy ma inny ideał w głowie"

"Asia, jesteś petarda. Masz wdzięk i kobiecość"

"O tym że jesteś "mało kobieca" to palnąć mógł wyłącznie jakiś waginosceptyk..." - pisali w komentarzach Internauci.

Wpis Joanny Jóźwik daje pole do dyskusji o różnych kanonach piękna. Różnorodność jest piękna i nie dajmy się wsadzić tylko w jeden z nich. Każda z nas jest wyjątkowa i nikt nie powinien zaburzyć naszej pewności siebie. My podpisujemy się pod słowami Joanny Jóźwik, że "to, jacy jesteśmy - jest naszą wartością".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziewczyny, moje ciało jest szczupłe i bardzo umięśnione, nie dlatego, ze tak chcę wyglądać. Codziennym, ciężkim treningiem staram się być silniejsza, szybsza i bardziej wytrzymała. Moje ciało jest efektem ubocznym dążenia do spełniania marzeń. Osobiście wolałabym, aby posiadało więcej kobiecych krągłości, moje barki były wąskie, a piersi bardziej uwydatnione. Jest inaczej. Często słyszę, że wyglądam jak facet, jestem mało kobieca itp. Czy to odbiera mi pewności siebie? Nie! Zdałam sobie sprawę, że ciągły rozwój osobisty jest niezwykle ważny do budowania pewności siebie i życia pełną piersią. To, jak wyglądamy nie definiuje nas jako człowieka, a to, jacy jesteśmy - jest naszą wartością. Jesteśmy tu na chwile:) Szkoda czasu na złe emocje i ciągłą gonitwę za doskonałością. Doceniajmy i kochajmy się takie, jakie jesteśmy. Każda z nas jest inna, niepowtarzalna i wyjątkowa, a przede wszystkim piękna #strongfemale #womensgang #girlgang 

Post udostępniony przez Joanna Jóźwik (@joanna.jozwik) Lut 6, 2020 o 8:51 PST