Jak udekorować stół wigilijny? Tego typu pytanie zazwyczaj pojawia się w sobotę wigilijną rano, a potem tuż przed wieczerzą, na szybko dekorujemy stół z tego co akurat mamy pod ręką. Niestety nie zawsze wychodzi to dobrze. Dlatego w tym roku warto zastanowić się nad koncepcją wcześniej, zaplanować kolor serwet, obrusu i formę stroika. W zależności od kolorystyki mieszkania oraz ozdób na choinkę, wymyślić oryginalny pomysł na stoł wigilijny 2016.

DEKORACJE NA STÓŁ WIGILIJNY 2016

1. Jeśli twoje mieszkanie urządzone jest w stylu skandynawskim, a choinka nie będzie ubrana w dużą ilość ozdób. Stawiasz na minimal i srebrne lub złote dodatki, twój wigilijny stół również powinien być utrzymany w takim właśnie klimacie. Proponujemy biały obrus, białą zastawę i srebrno-szare serwety, obok serwety możesz położyć wyciętą z tektury lub korka choinkę i przewiązać ją zieloną wstążką.

2. Wigilia kojarzy Ci się z czerwienią i złotem, pomyśl o stylowych czerwonych serwetach i małym stroiku z czerwoną bombką. Twój obrus może mieć również czerwono-złote detale. Do czerwieni pasuje zieleń, nie zapomnij zatem o tym, żeby położyć na stole gałązkę świerku lub jemiołę.

3. Jeśli uwielbiasz kwiaty, pomyśl o tym żeby twój stół wigilijny w tym roku 2016, zdobiły właśnie one. Piękny stylowy wazon i dobrze skomponowany bukiet, może być bardzo dobrym, eleganckim rozwiązaniem.

4. Czerwone owoce w szklanych pojemnikach, które ustawisz w rzędzie wzdłóż stołu, daje świetny efekt. Wystarczy biały obrus, czerwone owoce, które możesz również położyć w okolicy talerza. Bardzo ładnie prezentują się również poukładane w różnych miejscach stołu jabłka.

Zobacz także:

Przeczytaj również:

Śledzie na Wigilię - 3 sprawdzone przepisy

Choinka trendy 2016