POKÓJ DZIECIĘCY: uruchom wyobraźnię!

Pokój dziecięcy to miejsce, w których ma przede wszystkim rządzić wyobraźnia – przestrzeń, w której przebywa nasz maluch powinna działać na jego kreatywność – to ona kształtuje jego gust. Sufit w gwiazdki, małe tipi, nietypowe oświetlenie – w pokojach dziecięcych wiele chwytów jest dozwolonych

POZWÓL DZIECKU ROZWIJAĆ WYOBRAŹNIĘ

Projektując wnętrze dla dziecka przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę, że będzie to przestrzeń która nieustannie się zmienia. Pociechy rosną bardzo szybko dlatego dobrze jest przewidzieć możliwe przemiany. Pokoje dziecięce zawsze wyłamują się ze standardów aranżacyjnych ponieważ maja swój świat. Moja rada jest taka, żeby na początek porozmawiać o pasjach tego młodego człowieka i zaprojektować jego indywidualne wnętrze tak, aby rozwijało wyobraźnię.”, mówi Anna Rusiniak – Malinowska, stylistka wnętrz i właścicielka Malabelle.

POKÓJ DZIECIĘCY: BAŚNIOWE ARANŻACJE DLA DZIEWCZYNKI

Oczywiście planując pokój dla niemowlaka kierujemy się swoim gustem i wygodą. Musimy jednak pamiętać aby zaaranżować go na tyle mądrze, aby za kilka chwil w łatwy sposób móc przemienić ją w inną „bajkę”. Jeśli przykładowo mamy dziewczynkę która lubi bawić się w ogrodzie możemy jej stworzyć pokój a la „Alicja w krainie czarów”.

Na ściany położyć kwieciste kolorowe tapety marki „Pip Studio” które w jedną chwilę przeniosą nas w zaczarowaną krainę, łóżko można zainstalować w „domku na drzewie” namalowanym na ścianie do którego przyczepiona będzie drabinka i huśtawka…dzieci uwielbiają wysokość.”, doradza ekspertka, która na co dzień doradza, jak urządzić pokój dziecięcy.

POKÓJ DZIECIĘCY DLA CHŁOPCA: INSPIRACJE

Chłopcu natomiast można stworzyć pokój pełen wyzwań z mini ścianką wspinaczkową, linami do huśtania, torami przeszkód czy jeśli dziecko lubi rysować teraz już mamy możliwości kupienia farb naściennych, na których nasz mały artysta sam pokoloruje sobie swój świat.”, uważa stylistka.

KOLOR TO PODSTAWA

Bardzo ważne jest aby w pomieszczeniu dla dziecka było dużo koloru, żeby nie trzymać się harmonii jak w pozostałych częściach domu. Natomiast miejsce pracy możemy stonować, chromatyczne barwy ułatwią koncentrację w nauce i wprowadzą harmonię.”, doradza Anna Rusiniak-Malinowska.

Zobacz także:

Faktycznie, warto zwrócić uwagę, żeby miejsce do zabaw miało inne kolory, niż przestrzeń na biurko i półki z książkami. Warto wyważyć przestrzeń tak, żeby dziecko koncentrowało się stopniowo, pomagać mu w tym stylistyką pokoju dziecięcego.

Więcej inspiracji dla pokoju dziecięcego znajdziecie na Malabelle.

ZOBACZ TEŻ:

SKANDYNAWSKIE WNĘTRZA. DUŻO INSPIRACJI!

WIKLINA WE WNĘTRZACH OKIEM EKSPERTA