W czasach kryzysu jakim niezaprzeczalnie jest pandemia koronawirusa, powstaje wiele organizacji i zbiórek mających na celu pomoc najbardziej poszkodowanym w całej tej trudnej sytuacji. Kto do nich należy - na pewno są to osoby starsze, najbardziej bezbronne wobec wirusa Covid-19 jak i służba medyczna, najbardziej narażona na zakażenie podczas wielogodzinnych dyżurów. To dla nich powstają zbiórki takie jak "Posiłek dla lekarzy" czy "Posiłek dla seniora". Do tych akcji dołączają też gwiazdy, które nagłaśniają tego typu działania na swoich kontach społecznościowych i tym samym dają wzór do naśladowania swoim obserwatorom.

Takim przykładem jest ostatni gest Ewy Chodakowskiej, która przeznaczyła 25 tys. posiłków ze swojej firmy cateringowej "Be diet catering" na rzecz lekarzy i seniorów.

"Dziewczyny, nie przyglądam się sytuacji z założonymi rękami .. Oczywiście że działam! Ba! Działamy! Razem z moimi wszystkimi partnerami i każdego dnia! Pomaganie to jedyna słuszna droga. 25.000 posiłków od @bediet_catering. Od serca dla diagnostów i samotnych seniorów" - napisała na Instagramie.

Jej śladem poszła Anna Lewandowska, która również przekazała 5 tys. posiłków dla seniorów i lekarzy.