Jak kąpiel cytrusowa wpływa na twoje ciało?

Nie musisz szukać daleko. Na początek udaj się do lodówki i weź cytrusy, które masz w domu. Kąpiele z wykorzystaniem owoców cytrusowych kojarzą się z luksusem, a co więcej, dają mnóstwo korzyści. Zawartość witaminy C w połączeniu z kwasem cytrynowym występującym w pomarańczach, cytrynach, grejpfrutach i limonkach może przyczynić się do poprawy krążenia. Ponadto, owoce bogate w witaminę C pomagają pozbyć się problemów skórnych, a w tym cellulitu.

Przeczytaj też:

5 pomysłów na domowe spa

 

Kąpiel relaksacyjna z dodatkiem cytrusów - jak zrobić?

Kąpiele cytrusowe są szczególnie popularne w Japonii, w czasie przesilenia zimowego. Pomagają zredukować stres i dostarczyć skórze potrzebnych składników odżywczych. Nic dziwnego, że Japończycy chętnie sięgają do tej metody, ponieważ nie ma nic prostszego. Zanim zaczniesz relaksować się w wannie, pokrój wszystkie cytrusy, które masz w domu. Napełnij wannę wodą i dodaj plastry owoców wraz z innymi składnikami, jakie masz w domu, np. sól do kąpieli. Zapal kilka pachnących świec, usiądź wygodnie i pozwól swojej skórze czerpać korzyści.

Domowe SPA: Odpręż się i pozwól swojemu ciału czerpać korzyści

Ta technika może zapobiec również takim problemom, jak nierówny koloryt skóry.

- Przeciwutleniacz retinolu zawarty w grejpfrutach pomaga leczyć ten stan. Potas pomaga wygładzić zmarszczki i zredukować plamy oraz zapewnia odpowiednią ochronę przed promieniami UV. Natomiast aminokwasy sprawiają, że skóra staje się jędrna i miękka - tłumaczy Gina Kamburowski, certyfikowana aromaterapeutka.

Co najmniej 20-minutowa kąpiel pozwoli Ci w pełni się zrelaksować, a twoje ciało w tym czasie zdąży wchłonąć właściwości składników. Głęboko odżywiający rytuał powinien na dobre zagościć w twojej rutynie pielęgnacyjnej.

Zobacz też:

Ile snu potrzebują kobiety? Nowe badania!