Co przynosi pecha w miłości?

Istnieje bardzo wiele przesądów na temat tego, co przynosi pecha w miłości. W każdym kraju na całym świecie ludzie wystrzegają się pewnych czynności, natomiast inne wykonują bardzo chętnie, a wszystko po to, aby ustrzec się przed nieszczęściem.

W Irlandii mocno wierzy się, iż dzwony są symbolem szczęścia. Drobne dzwoneczki przyszywa się do sukien panien młodych, co ma odpędzać złe duchy, które mogą chcieć zniszczyć małżeństwo. Dzwony mają tak silną moc, że dzwoniąc są w stanie wygnać złe moce z całej okolicy.

Wypowiedzenie tego samego słowa, co przyjaciel w tym samym czasie przynosi pecha, który może skutkować staropanieństwem lub starokawalerstwem. Aby odczarować zły urok, należy jak najszybciej po zdarzeniu dotknąć swojego nosa.

Nieszczęście w miłości może przynieść także sól rozsypana w kuchni. Aby zapobiec kłótniom i nieporozumieniom w związku, należy przerzucić szczyptę soli przez lewe ramię.

Narzeczeni powinni brać ślub jedynie w miesiącach z literą „r” w nazwie. Jest ona symbolem rodziny i przynosi szczęście młodej parze.

Nieszczęście młodemu małżeństwu może przynieść mierzenie obrączek ślubnych oraz zobaczenie przez wybranka panny młodej w sukni przed ceremonią zaślubin.

Istnieje szereg prezentów, których pod żadnym pozorem nie należy dawać partnerowi:
broszka – symbolizuje cierpienie,
ostre przedmioty – mogą zwiastować ból i szybki rozpad relacji,
książka – zwiastuje kryzys i rozpad pożycia.

Zobacz także:

Podczas robienia kawy wybrankowi, należy najpierw dodać cukier, a dopiero potem dolać mleko. Wróży się, że odwrócona kolejność zwiastuje kłopoty. Natomiast słodzonej herbaty nie należy w ogóle mieszać, ponieważ grozi to kłótnią.

Co przynosi pecha w zdrowiu?

„Co przynosi pecha w zdrowiu?” to pytanie, które ludzie zadawali sobie od zarania dziejów. Dzisiaj, chociaż medycyna jest bardzo dobrze rozwinięta, w dalszym ciągu szerokie grono ludzi przestrzega pewnych zasad, które mają im pomóc w zachowaniu zdrowia i wydłużeniu życia.

Zwyczaj organizowania obiadu po pogrzebie ma stanowić odwrócenie pecha, który może przynieść bezpośredni powrót do domu. Przesąd mówi, iż po pochówku może za żałobnikami podążać zły duch, który wpuszczony do domu przyniesie chorobę, śmierć i nieszczęście. Jedynie zatrzymanie się w miejscu neutralnym, jakie może stanowić restauracja, jest w stanie wygnać pecha.

Nie należy wznosić toastów wodą, gdyż może to sprowadzić na współbiesiadników śmierć. Rychły zgon sprowadzimy na siebie także, kiedy będziemy spali głową odwróconą w stronę północy, gdyż w tym kierunku chowani są zmarli. Buty postawione na stole, mogą sprowadzić śmierć na gospodarza. W dawnych czasach buty na stole były symbolem śmierci ich właściciela.

Po narodzinach dziecka do jego wózka i łóżeczka należy przywiązać czerwoną wstążeczkę. Kolor ten uznawany jest za magiczny, ponieważ posiada moc wyrzucenia zła. Czerwona kokardka będzie miała zatem moc odganiania i odczyniania złych uroków.

Szczególną uwagę należy zachować podczas pełni księżyca. Wówczas najlepiej nie wychodzić w nocy z domu. Pełna tarcza Księżyca kojarzona jest z chaosem, złymi mocami, wilkołakami i upiorami. Tego dnia ludzie są bardziej zdenerwowani i rozproszeni, a przestępcy bardziej agresywni.

Co przynosi pecha w finansach?

Wielu przedsiębiorców, szczególnie na początku swojej zawodowej drogi, próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie: „Co przynosi pecha w finansach i biznesie?”. Okazuje się, że według starodawnych wierzeń oraz ogólnie funkcjonujących przekonań istnieje kilka zasad, których przestrzeganie pomoże ustrzec się od niepowodzenia, przyniesie dobrobyt oraz szczęście.

W Polsce głęboko wierzy się, iż swędzenie prawej dłoni oznacza szansę na zyskanie pieniędzy, natomiast konieczność podrapania lewej może nas tych pieniędzy pozbawić. Przesąd ma swoje korzenie w Turcji.

Powszechnie wiadomo, iż „nie wchodzi się dwukrotnie do tej samej wody”. Ma to swoje przełożenie w finansach, gdzie nie powinno się podejmować ponownie decyzji, która w przeszłości nie okazała się dla nas intratna. Przesąd mówi również o „szczęściu nowicjusza”. Wierzy się, że osoby robiące coś po raz pierwszy, mają zdecydowanie więcej szans na osiągnięcie sukcesu niż eksperci w danej dziedzinie.

Kobiety powinny wystrzegać się kładzenia torebki, w której jest portfel, na podłodze. Spowoduje to rychłą biedę.

Planując otworzenie własnego biura, nie należy umieszczać biurka w sposób, który by nas zmusił do siedzenia plecami do drzwi. Może to spowodować spore kłopoty finansowe, a nawet śmierć.

Co przynosi pecha w domu?

Czynności oraz przedmioty, które mają przynieść pecha w domu wiążą się z istnieniem wokół nich największej liczby przesądów. Od lat gospodynie domowe trudzą się odpowiednim urządzaniem pomieszczeń oraz kierują swoje życie według określonych wskazówek, aby nie przynieść nieszczęścia domostwu oraz odwrócić pecha w życiu.

Piątek trzynastego jest najpopularniejszym domowym przesądem od wielu lat. To najbardziej pechowy dzień w roku. Strach przed tym dniem ma tak ogromny zasięg, że dorobił się własnej nazwy: „paraskewidekatriafobia”.

Urodziny, dzień, który w swej naturze kojarzy się ze szczęściem i radością, również może być dla nas pechowy, jeśli ktoś złoży nam życzenia przed nimi. Rosjanie mocno wierzą, iż przedwczesne składanie życzeń przynosi pecha solenizantowi. Również prezenty powinny być wręczane oraz odbierane z rozwagą. Wierzy się, iż ostre przedmioty są w stanie przynieść pecha i zniszczyć relacje łączącą osobę darującą z obdarowywaną. Aby odwrócić pecha należy zapłacić za taki prezent, chociażby symboliczną złotówkę lub grosza.

Ważne jest, aby nie umieszczać dwóch luster naprzeciwko siebie. Przedmioty te usytuowane na dwóch przeciwległych ścianach są w stanie otworzyć wrota do piekieł i zaprosić diabła do domu.

W starożytnych wierzeniach lustra są magicznymi atrybutami, ponieważ odbity wizerunek człowieka zawiera w sobie część jego duszy. Ich zbicie jest w stanie sprowadzić siedem lat nieszczęścia, gdyż właśnie tyle czasu rozbita dusza potrzebuje na regenerację. Jedynie dokładne posprzątanie szkła może odczynić urok, dlatego należy je jak najszybciej wyrzucić do śmietnika i wynieść z domu. Nie należy naprawiać, sklejać i składać rozbitego lustra.

Najpopularniejszym domowym przesądem jest ten, który dotyczy podkowy. Powinna się ona znaleźć w każdym domu. Najlepiej, aby zawisła nad drzwiami wejściowymi. Uznawana jest ona za amulet przynoszący szczęście oraz ochraniający przed złymi wpływami diabła i wszelkich sił nieczystych.

Osoby pałające się robótkami ręcznymi nie powinny tego robić na dworze. Dzierganie lub robienie na drutach na tarasie może przynieść długą i zimną zimę. Przesąd swoje korzenie ma w Islandii.

Bardzo znanym przesądem jest zakaz chodzenia pod drabiną pod groźbą rychłego nieszczęścia. Wierzenie ma swoje początki w czasach średniowiecza, kiedy to drabina stanowiła symbol szubienicy. Inni dopatrują się jego korzeni w fakcie, iż drabina oparta o ścianę tworzy z nią trójkąt, który jest powszechnie uznawanym znakiem Trójcy Świętej, a przechodzenie pod nią to okazywanie braku szacunku dla Boga.

W żadnym wypadku nie należy otwierać parasola w domu.  Zgodnie z przesądem czynność ta może spowodować spadnięcie pecha na otwierającego. Mokry parasol należy wytrzepać na dworze i suszyć na balkonie.

Nie należy witać gości przez próg. Symbolizuje on bowiem bezpieczny mur pomiędzy światem zewnętrznym, wypełnionym złymi mocami a wnętrzem domu. Gość podający nam dłoń w progu może przynieść domownikom nieszczęście.

Trzymanie kciuków za kogoś oraz krzyżowanie palców z myślą o jakiejś osobie przynosi jej szczęście. Natomiast wskazywanie kogoś palcem kojarzone jest z rzucaniem złego uroku i towarzyszy temu przekazywanie złej energii.