Cezary Pazura o uzależnieniu od alkoholu

Cezary Pazura od 14 lat jest z młodszą o 26 lat Edytą Pazurą. Para poznała się na krótko po rozwodzie aktora z jego drugą żoną - Weroniką Marczuk. Gwiazdor w wywiadzie z Żurnalistą wspomina, że do rozpadu małżeństwa doprowadził alkohol. Pierwszy raz o problemie w małżeństwie opowiedział w swojej autobiograficznej książce "Gdybym zapomniał...":

"Gdy wyrzucał śmieci, zauważył, że za koszem, tam, gdzie szczotka, zmiotka i parę szmat, stała jakaś butelka. Alkoholu ciut na dnie. – Co to za butelka? – zapytał. – A, chyba wyrzucałam do kosza i nie wycelowałam. A wczoraj, gdy wziął łyczek soku pomarańczowego żony, okazało się, że to wódka. – Jezu, tu jest alkohol. – O matko, musiałam się pomylić. Zaczął świadome poszukiwania. Domowe śledztwo. Wszędzie znajdował pokitraną wódkę" - pisał w książce Cezary Pazura.

Aktor próbował walczyć z nałogiem żony, zabraniać alkoholu i narkotyków, jednak para ostatecznie się rozstała. To Żaneta postanowiła zakończyć 5-letni związek małżeński, którego owocem jest 33-letnia dziś córka, Anastazja. Pazura przez lata musiał wychowywać dziecko samotnie. "Ona wykupiła bilet w jedną stronę. Zabraniając jej pić i ćpać, staniesz się jej największym wrogiem. Znienawidzi cię, odejdzie, ucieknie" - pisał w autobiografii aktor.

Cezary Pazura o alkoholu: "Boję się jak coś ma nade mną władzę"

Cezary Pazura był niedawno gościem w programie dziennikarza internetowego, Żurnalisty. Aktor powrócił do tematu alkoholu, mówiąc, że woli bawić się bez picia:

Boję się, jak coś ma nade mną władzę. Nigdy nie lubiłem być pijany, bo traciłem kontrolę. Lęk mnie paraliżował. Ja po wódce nie bawiłem się dobrze, tylko się bałem. To po cholerę mam to pić – żeby się bać? - mówi w wywiadzie Cezary Pazura