"Co roku czekam na wybór filmów w Wenecji i co roku okazuje się on zaskakujący. [...]Festiwal filmowy w Wenecji jest jednym z najbardziej sugestywnych na świecie" - tak decyzję szefa weneckiego Biennale - Paolo Baratta, skomentowała Cate Blanchett.

Cate Blanchett - ikona kina

Ten wybór nie zaskakuje - Australijka jest ikoną współczesnego kina oraz angażującą się społecznie aktywistką. 50-letnia gwiazda jest laureatką dwóch Oscarów: za rolę w "Blue Jasmine" Woody'ego Allena oraz za brawurowe wcielenie Katharine Hepburn w filmie Martina Scorsese "Aviator". Blanchett cieszy się ogromną sympatią publiczności i autorytetem w świecie kultury. Jest też muzą wielkich domów mody jak choćby Armani. Poza tym w roli przewodniczącej dużego festiwalu ma już doświadczenie - Cate Blanchett była już dwa lata temu przewodniczącą festiwalu filmowego w Cannes. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cateblanchett (@cate_blanchettofficial) Sty 7, 2020 o 1:18 PST

 

Cate Blanchett będzie przewodniczącą jury głównego konkursu o nagrodę Złotego Lwa na 77. festiwalu filmowym w Wenecji, który odbędzie się w dniach 2-12 września 2020 roku. Lista filmów dopuszczonych do konkursu zostanie ogłoszona w lipcu tego roku. W zeszłym roku przewodniczącą jury była argentyńska reżyserka, Lucrecia Martel.