Bon 1000 plus na wakacje: dla kogo?

Bon turystyczny 1000 plus na wakacje to nowy rządowy program, na który ma być przeznaczone aż siedem miliardów złotych.

O tym, kto dostanie bon tysiąc plus na wakacje i jakie warunki trzeba spełnić mówiła niedawno minister Jadwiga Emilewicz. Wicepremier tłumaczyła, że o bony 1000 złotych na wakacje będą mogli ubiegać się wszyscy, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę i zarabiają poniżej średniej krajowej (5,2 tys. złotych brutto).

Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców, tak my w podobnej strukturze chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90 proc. sfinansowany z budżetu państwa, 10 proc. to będzie wkład własny pracodawcy - powiedziała Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Money.pl.

Szczegóły programu 1000 plus na wakacje mają być podane już wkrótce, ale jak wynika z szacunków nowy program obejmie ok. 7 mln obywateli.

Bon 1000 plus na wakacje: zasady

Bon 1000 plus będzie wypłacany jednorazowo i będzie go można wykorzystać wyłącznie na wakacje w Polsce. Tysiąc złotych będzie wypłacone w postaci bonu lub przedpłaconej karty. Nie będą to na pewno pieniądze wypłacone w formie gotówki czy przelanej na konto.

Bon o wartości tysiąc złotych będzie można przeznaczyć tylko na usługi turystyczne na terenie naszego kraju.

Warto podkreślić, że jeżeli w rodzinie kilka osób spełnia warunki do otrzymania bonu 1000 złotych na wakacje, każda z nich może złożyć osobny wniosek o bon 1000 złotych na wakacje

Bon 1000 plus: na co można przeznaczyć?

Jak podkreśla Ministerstwo Rozwoju: "Naszym celem jest pomoc całej polskiej branży turystycznej w powrocie do normalności. Jest już wiele rozwiązań, pracujemy nad kolejnymi m. in. trwają intensywne prace nad ostatecznym kształtem bonu turystycznego, który byłby impulsem do podróżowania po Polsce."

W związku z tym bon tysiąc plus będzie można przeznaczyć na:

  • noclegi i pobyt w hotelach, pensjonatach itp.
  • dodatkowe atrakcje oferowane przez dane ośrodki (wycieczki krajoznawcze, spływy kajakowe itp.).
  • korzystanie z lokalnych przewodników.
  • wizyty w muzeach, lokalnych atrakcjach, obiektach turystycznych itp.

Będziecie starać się o bon 1000 plus na wakacje?