Mówią, że leniwe są Byki, ale w ich przypadku chodzi przede wszystkim o wybieranie optymalnych dla nich rozwiązań - cenią bowiem wygodę, luksus i stabilność. Mają wysokie wymagania, a za to, co dla nich lepsze, bez mrugnięcia okiem zapłacą. Migające się od obowiązków, flegmatyczne i w gruncie rzeczy najbardziej leniwe znaki zodiaku znajdziecie poniżej.

Najbardziej leniwe znaki zodiaku - miejsce 4: Lew

Każdy Lew uwielbia wypoczywać. Osoby spod tego znaku cenią ciszę i spokój. Patronuje im Słońce, które zimą nie grzeje tak mocno - zaliczą więc wtedy spadek energetyczny. Kiedy przestaje dopisywać, nie garną się do sportu. Joga, pilates w ciepłym studiu - tak, ale jogging, czy trekking na dworze - zdecydowanie nie. Po lecie ich aktywność maleje - tylko czasami chcą dawać z siebie wszystko, a jeśli mogą pewne sprawy odłożyć na później - robią to. Wybierają proste rozwiązania i lubią, kiedy się im dogadza. A jeśli trzeba, za specjalne udogodnienia, które oszczędzą ich czas i energię zapłacą z nawiązką. 

Najbardziej leniwe znaki zodiaku - miejsce 3: Bliźnięta

Zodiakalne Bliźnięta wręcz uwielbiają szaleć, bawić i robić tylko to, na co mają ochotę. Nie mają za to zamiaru marnować swojego czasu i energii na obowiązki. Tych domowych szczególnie unikają - najchętniej wynajęłyby kogoś, kto będzie wyrzucał za nie śmieci. Charakteryzuje je także słomiany zapał - jeśli coś nie idzie szybko i sprawnie, porzucają to na rzecz nowego pomysłu. 

Najbardziej leniwe znaki zodiaku - miejsce 2: Waga

Każda Waga poświęca sporo czasu na przemyślenia. Chce zadowolić każdego, ale bardziej w teorii niż w praktyce. Buja w obłokach, wyobrażając sobie efekty swoich nawet niepodjętych działań. Kiedy uda im się wreszcie coś wymyślić, ale plan nie wypala, porzucają go, by poszukać w głowie innego. Wagi są również niezdecydowane. Cechuje je zmienność nastrojów i niechęć do wykonywania czynności, które zostały im przez kogoś zlecone. Wolą siedzieć urażone z założonymi rękami niż pracować "bo ktoś im tak kazał".

Zobacz także:

Najbardziej leniwe znaki zodiaku - miejsce 1: Ryby

Pierwsze miejsce może być tylko jedno. Ryby to bezapelacyjnie najbardziej leniwy znak zodiaku. Osoby urodzone w lutym i marcu mają zazwyczaj mniejsze zasoby energii, a wiele z nich to po prostu flegmatycy, którzy nigdzie się nie spieszą (a więc i często się spóźniają). Lubią działać, ale bez przesady - muszą mieć czas na leniuchowanie i rozrywkę. To marzyciele, którzy najchętniej raz w miesiącu jeździliby na wakacje. Realizowanie swoich pasji stawiają ponad obowiązki (zwłaszcza domowe), a bałagan wcale im nie przeszkadza. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: