Miesza, ubija i wyrabia, szatkuje, kroi i rozdrabnia – do wyboru mamy kilkadziesiąt różnych funkcji, każdą z regulacją trybu i prędkości pracy. (ZOBACZ FILM).Płyta indukcyjna pozwala na gotowanie z niespotykaną precyzją, w zakresie temperatur od 20°C do 140°C. Przygotowanie nawet pracochłonnych dań teraz jest dużo prostsze – wystarczy wybór odpowiedniej funkcji i trybu pracy – no i oczywiście należy pamiętać o dodawaniu składników, we właściwej kolejności. Gotujący robot idealnie nadaje się do przygotowywania sosów, gęstych zup-kremów, musów i potrawek, zarówno przystawek, jak i dań głównych czy deserów.

Gotowanie może być sztuką i ceremonią, ale nie musi być trudne. Kompozycje lokalnych składników, tradycyjne lub nowoczesne przepisy, wzbogacone czasem oryginalnym dodatkiem, etniczną nutą lub szczyptą wyobraźni mają teraz wspólny mianownik – Kenwood Cooking Chef. Przygotowanie indyjskiego curry, sosu do spaghetti, risotto czy gulaszu jest teraz prostsze i szybsze. Jogurtowy dip, waniliowy mus, czekoladowa polewa – nie ważne, na co masz ochotę, Kenwood Cooking Chef sprosta każdemu wyzwaniu. Warto korzystać z tak uniwersalnego i wszechstronnego pomocnika w przygotowywaniu i gotowaniu ulubionych potraw i dań.

Robot Kenwood Cooking Chef łączy w sobie jakość i wszechstronność robotów  planetarnych z dodatkową funkcją indukcyjnego gotowania w misie. Gotowanie indukcyjne jest technologią charakteryzującą się dużą oszczędnością energii, jest bezpieczne i gwarantuje pełną kontrolę procesu przygotowania potrawy. Kolejną niepowtarzalną i innowacyjną cechą robota Kenwood Cooking Chef  jest możliwość kontrolowania temperatury wewnątrz misy. Misa gotująca o pojemności 6,7 litra posiada dodatkową aluminiową wkładkę oraz powłokę ze stali nierdzewnej, co zapewnia idealne rozprowadzenie ciepła.

Urządzenie wyposażone jest w zegar, aby zapewnić użytkownikowi większą kontrolę procesu przyrządzania potraw. Zegar posiada funkcję odliczania lub zliczania czasu i można go ustawiać w zakresie od 5 sekund do 3 godzin.

Cooking Chef – podobnie jak inne roboty marki  Kenwood – posiada funkcję mieszania planetarnego. Mieszadło obraca się w jednym kierunku, zaś ramię w przeciwnym, co zapewnia dokładne zbieranie składników z misy, a w rezultacie idealny efekt mieszania.

Nowatorska funkcja umożliwiająca ustawienie odpowiedniej kombinacji prędkości, sposobu mieszania i temperatury pozwala na jednoczesne gotowanie i mieszanie, a użytkownik mając wolne ręce może zająć się czymś innym.

Robot wyposażony jest w zestaw pięciu przystawek mieszających: mieszadło Ka, trzepaczka i ubijak, mieszadło elastyczne i uniwersalne uzupełnione o  blender, melakser i kosz do gotowania na parze.  Dodatkowo urządzenie wzbogacić można o zestaw wybranych przystawek: do wyrobu makaronu, do lodów, maszynkę do mięsa, przystawkę do obierania ziemniaków, sokowirówkę, wyciskarkę do cytrusów, młynek i zestaw tarcz do krojenia, szatkowania, rozdrabniania i wiele innych.

Więcej informacji i przepisów możesz znaleźć na stronie www.cookingchef.pl

Urządzenie używane jest przez najlepszych Szefów Kuchni – takich jak Kurt Scheller, który na co dzień używa go w swojej Akademii Kulinarnej (www.schelleracademy.pl)

O urządzeniu Kenwood Cooking Chef mówi: “szczególnie chwalę sobie Cooking Chefa, gdyż uwielbiam risotto, a dzięki temu urządzeniu nie muszę przez 20 – 25 min bez przerwy czuwać i mieszać w garnku. Wystarczy, że w określonej kolejności wrzucę wszystko do misy i pyszne danie zrobi się niemalże samo."