SmakuJEMY oczami: rusza kolejna edycja Restaurant Week!

Jednym z najpopularniejszych trendów w mediach społecznościowych jest fotografowanie jedzenia, czyli foodstagramming. Kształty, kolory, tekstury, kompozycje dań na talerzu - mówi się, że nawet 50% smaku to wygląd jedzenia. Prezentacja dań na talerzu, czy dobór zastawy bywają ważniejsze niż jego składniki. To zdjęcia potraw dodają tyle smaku naszym profilom w Internecie. 

Już za chwilę wystartuje ogólnopolska, wysokozasięgowa kampania #FoodLooksGood, która będzie mocno zachęcać gości do robienia zdjęć dań w restauracji i dzielenia się nimi w social mediach. Towarzyszyć będzie ona jesiennej edycji Restaurant Weeka, największego festiwalu kulinarnego w Polsce i w Europie. To będzie najbardziej "instagramowa" edycja Restaurant Weeka, w której Restauracje przygotują kolorowe dania, estetycznie zaaranżowane na talerzu, tak by Goście mogli nie tylko pysznie zjeść, ale i zrobić piękne zdjęcia jedzenia, którymi podzielą się w swoich social mediach - zaznacza Monika Kamińska, Senior Marketing Manager.

Tej jesieni zasmakujemy oczami. Na Gości czeka ponad 2500 popisowo podanych dań w ponad 400 najbardziej autorskich Restauracjach w całej Polsce!  - dodaje Marcin Wawrzeń, Country Manager.

Najlepsze restauracje z całej Polski: lista restauracji biorących udział w jesiennej edycji Restaurant Week

Festiwal Restaurant Week odbędzie się w ponad 30 miastach w największych regionach: Warszawie, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, na Śląsku, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Szczecinie, Białymstoku, Warmii i Mazurach, a także w Radomiu i Częstochowie.

Swój udział zadeklarowało ponad 400 restauracji – wśród nich wrocławskie Piwnica Świdnicka, Polka, Forum Kulinarne, krakowskie Wine Garage, Esterante, Miód Malina, La Forchetta na nowo, Halicka, śląskie Chopina 5, SZTOS, Momento di Felicita, szczecińskie Chief by the Kitchen, Restauracja Lokalna, Bollywood, trójmiejskie L'entre Ville, Fisherman, Fellini, Enoki, Luis Mexicantina, z regionu Warmia i Mazury Prosta 38, Staromiejska, Hotel Pirat, białostockie Kwestia Czasu, Koku Sushi Antoniuk, Bona Me w hotelu Mercure, łódzkie Fatamorgana, Wzorcownia by W. Bober, Ramki Restauracja, lubelskie Prusa 8 Lokal Kulinarny, Vinna, Browar Grodzki, rzeszowskie Okovita, NOBO, Patio - Grand Hotel Rzeszów, poznańskie Momo Love At, First Bite, Nifty No. 20, Dram Bar, częstochowskie Ecru Restaurant & Caffe, ArcheVita, Gospoda Złoty Garniec, Kredens oraz radomskie PaTaThai Radom, Kraft Bistro, Bonito Sushi & Asian Restaurant. Znalazły się także znane Gościom warszawskie Syty Chmiel, Port Royal Mini, Frank Winebar&Shop, a także debiutanci tacy jak: Syrena Irena, Mozaika, Tapas 5A Gastrobar. Po raz kolejny w Festiwalu wezmą również udział Restauracje z podwarszawskich miejscowości, wśród nich  m.in. Szara Eminencja (Piaseczno) czy Loft (Pruszków).

Propozycja restauracji SoTe NoBo Hotel / fot. mat. prasowe

Propozycja restauracji Momo / fot. mat. prasowe

Zobacz także:

Propozycja restauracji Trattoria Rucola / fot. mat. prasowe

Jesienna edycja Restaurant Week: daty, ceny, rezerwacje

69 zł (a z rabatem 20 zł mniej) - tylko tyle festiwalowi goście zapłacą za trzydaniowe, autorskie menu spoza karty składające się z przystawki, dania głównego i deseru. Dodatkowo w ramach zamówienia każdy pełnoletni gość wydarzenia otrzyma w prezencie także festiwalowy koktajl Martini Fiero & Kinley Tonic Water lub Mocktail Kinley Yuzu. Premierowo w Warszawie dostępny będzie również bezalkoholowy mocktail Martini Vibrante.

Menu jesiennej edycji zaskakuje. Będzie sezonowo i zdrowo, stąd sporo grzybów, jesiennych warzyw i owoców w wielu ciekawych odsłonach. Restauracje zaoferują również szeroki wybór owoców morza, ryb, a także najlepszej jakości mięs, takich jak wołowina, jagnięcina, a nawet dziczyzna. Miłośnicy zielonego menu również znajdą coś dla siebie - dostępne będą także dania wegetariańskie i wegańskie.

W dobie inflacji i rosnących cen żywności Restaurant Week jest atrakcyjną propozycją dla tych, którzy chcą się cieszyć wyjściem do topowych restauracji nie martwiąc się o koszta. Festiwal pozwala odkryć autorskie menu od najlepszych chefów w okazyjnej cenie, a do tego uratować żywność przed wyrzuceniem. W jaki sposób? Dzięki wcześniejszemu wyborowi menu przy dokonywaniu rezerwacji online marnowanie żywności w restauracjach ograniczone jest do minimum. A wszystko to w myśl filozofii #SzanujJedzenie.

Jesienna edycja Restaurant Week odbędzie się w dniach 12 października – 13 listopada 2022. Miejsca można już rezerwować na stronie festiwalu: RestaurantWeek.pl.

Należy wybrać liczbę osób, datę, godzinę oraz jedno z dwóch menu. Wizyta w restauracji podczas Restaurant Week jest przewidziana na 90 minut. Każdy z gości ma szansę skorzystać z rabatu -20 zł, który czeka na wszystkich na końcu rezerwacji. Dodatkowo, po raz pierwszy dzięki marce Klarna goście festiwalu będą mogli zapłacić za rezerwację dopiero po 30 dniach. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: