Ta herbatka na świadome sny ma niezwykłą moc, choć nie ma w niej nic zakazanego, czy trudno dostępnego. Przepis na nią znajdziecie w niejednym podręczniku do białej magii - znana jest w wielu kręgach, chętnie sięgają po nią osoby, które chcą rozwinąć swoją intuicję, otworzyć czakry i poprawić wibracje otoczenia. Dzięki niej nasze sny nabierają podobno wyrazu i charakteru...

Herbatka na dobranoc, która pomaga wywoływać świadome sny

Sen na jawie - piękny, szalenie ciekawy i niezwykle realistyczny. Wiele z nas o nim marzy i szuka sposobów, aby w niego zapaść. Osoby praktykujące białą magię mają na niego kilka sposobów. Jednym z nich jest znana od wieków herbatka na świadome sny. Zawarta w niej bylica pospolita była ważnym ziołem dla Słowian, którzy wierzyli, że pomaga ona wybrać się w podróż transcendentalną... 

Herbatka na świadome sny - przepis

Przepis pochodzi z książki "Encyklopedia leczniczych aromatów" autorstwa Scotta Cunninghama. Do wykonania mieszanki potrzebujemy jest pięciu składników. Nie są one trudno dostępne. Kupicie je online lub stacjonarnie w sklepach zielarskich i niektórych aptekach.

Herbatka na świadome sny - składniki:

  • 2 łyżeczki suszonych płatków róży
  • 1 łyżeczka suszonego jaśminu
  • 1 łyżeczka mielonej bylicy pospolitej
  • 1 łyżeczka sproszkowanej (suszonej) mięty pieprzowej
  • 1/2 łyżeczki cynamonu

Herbatka na świadome sny - sposoby parzenia:

Składniki umieszczamy w słoiczku (herbatkę będzie można zakręcić i bezpiecznie przechowywać) lub w miseczce. Dokładnie mieszamy. Zagotowujemy wodę i przechodzimy do parzenia. Porcję mieszanki, czyli sporą łyżeczkę umieszczamy w zaparzaczu lub wsypujemy bezpośrednio do filiżanki. Zalewamy wrzątkiem. Napar wsypany do naczynia przykrywamy. Po czterech minutach wyciągamy zaparzacz lub używamy sitka, aby przelać przez nie herbatkę i pozbyć się fusów. Pijemy codziennie lub kilka razy w tygodniu przed snem.

Uwaga: jeśli nie uda nam się dostać jaśminu, w drodze wyjątku można zastąpić go kwiatami czarnego bzu. Działanie herbatki będzie jednak słabsze.

Zobacz także:

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: