Życzenia na 40. urodziny – śmieszne

Życzenia na 40. urodziny mogą być zabawne. To najpopularniejszy wybór wśród paczki przyjaciół, równolatków znających wszystkie wady i zalety konkretnego wieku. Uśmiech osoby obdarowanej życzeniami jest bezcenny, dlatego wiele osób stawia właśnie na zabawne i komediowe życzenia. Dobrym pomysłem będzie położenie nacisku na kwestię ostatecznego pożegnania z młodością, ale i żartobliwe zaznaczenie jak wielkie korzyści niesie za sobą czwórka z przodu. Oto kilka naszych pomysłów:

„Już czterdzieści lat na karku

Teraz możesz iść do barku 

I popijać whisky z colą, 

Chociaż plecy czasem bolą” 

„40te urodziny to dobry czas żeby zastanowić się nad... wyborem dobrego lekarza!” 

„40 lat to najlepszy wiek na świecie – jeszcze wystarczy ci sił na całonocną imprezę, a już nikt nie obetnie ci pensji za brak doświadczenia. Hulaj dusza, piekła nie ma!” 

Zobacz także:

„Wszystkiego dobrego na drugą połówkę życia.” 

„Życie ponoć zaczyna się po 40. Na pewno zaczyna się ból pleców” 

„Witaj w gronie 40 latków. Od dziś możesz przestać dzielić kolana na prawe i lewe, a zacząć na dobre i złe!” 

 

Życzenia urodzinowe na 40-tkę 

Życzenia na 40. urodziny mogą przybierać także inne formy. Jeżeli sytuacja jest nieco bardziej oficjalna lub nie jesteśmy zbyt blisko z jubilatem warto wybrać nieco bardziej tradycyjne życzenia, nie ryzykując, że zbytni luz kogokolwiek urazi. W takiej sytuacji klasyka sprawdzi się zawsze, a my pokażemy, że jesteśmy ludźmi z klasą, obdarzonymi wysoką kulturą osobistą. Można postawić na życzenia z nutą inspiracji, bądź skromne i krótkie, ale szczere. Takie życzenia na 40tkę z pewnością również znajdą uznanie u każdego solenizanta. Kilka naszych propozycji przedstawiamy poniżej: 

„W dniu twoich 40. urodzin składamy najlepsze życzenia. Dużo zdrowia, pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń, a także rodzinnego ciepła i czasu na chwilę wytchnienia od pędzących codziennych spraw” 

„Z okazji urodzin życzę miłości, bo bez niej świat tonie w szarości, pomyślności, bo pozwala ona na sięganie po marzenia, a także zdrowia, bo bez niego nic nie ma znaczenia. Wszystkiego najlepszego z okazji 40. urodzin.” 

„Na okrągłą 40kę życzymy mnóstwo, zdrowia, szczęścia i wielu pięknych niezapomnianych chwil. Wszystkiego najlepszego!” 

Życzenia na 40-tkę dla przyjaciółki i siostry 

Życzenia na 40. urodziny można odpowiednio przygotować jeżeli jubilat jest nam dobrze znany. Dla siostry lub przyjaciółki warto w życzeniach nawiązać do nieprzemijającej urody. Dla kobiet ten wiek jest równie, jak nie bardziej, przełomowy niż dla mężczyzn i warto się postarać, by nasze życzenia pasowały do rangi wydarzenia. Jednocześnie też warto unikać moralizowania, jeżeli przyjaciółka lub siostra nie ma dzieci – unikamy życzenia im „wesołej gromadki”, powody takiej sytuacji mogą sprawić, że życzenia będą irytujące lub zamiast radości przyniosą smutek. Oczywiście, jeżeli dzieci są, jak najbardziej można do nich nawiązać. Oto kilka propozycji życzeń na 40. urodziny dla przyjaciółki lub siostry:

„Kochana, kończysz okrągłe 40 lat. Życzymy Ci byś nadal szła przez życie tak odważnie i bezkompromisowo jak do tej pory. Jesteś piękna, inspirująca i odjazdowa, obyś zawsze była taką właśnie babką z klasą!” 

„Z okazji 40tych urodzin chciałabym/chciałbym życzyć byś zawsze była piękna, ale przecież olśniewasz nas bez przerwy. Chciałabym/chciałbym życzyć ci sukcesów, ale osiągasz takie, że moje się chowają... Chciałabym/chciałbym życzyć ci szczęścia, ale to Ty właśnie pokazujesz mi jak być szczęśliwą/szczęśliwym. Życzę ci więc po prostu dużo czasu na dużą butelkę wina i kąpiel z bąbelkami. Wszystkiego najlepszego!” 

„Z okazji okrągłej 40ki, życzę Ci, żeby tylko ta liczba (i odpowiednie miejsca) były okrągłe. Wszystkiego dobrego siostra!” 

„Wszystkiego najlepszego z okazji 40tych rodzin. Życzymy ci dużo zdrowia i siły, tak niezbędnych do opierki nad twoją szaloną gromadką. Życzymy także dużo czasu dla siebie, spełnienia i pewnej nuty szaleństwa. 40 to niedużo!” 

Życzenia na 40. urodziny dla mężczyzn 

Życzenia na 40. urodziny w przypadku mężczyzny mogą być równie dobrze humorystyczne, jak i poważne. Warto wziąć pod uwagę charakter jubilata i ocenić jego poczucie humoru. Wiedząc, co dla faceta będzie ważne, dużo łatwiej będzie przygotować nam takie życzenia. Najlepiej krótkie i zwięzłe. Jeżeli życzenia dla męża czy przyjaciela sprawiają ci problem, poniżej kilka opcji. 

„Stary! 40. na karku, a wyglądasz jakbyś dopiero zaczynał jazdę! Zdrowia, szczęścia i pieniędzy! Wszystkiego najlepszego!” 

„Z okazji 40. urodzin życzę zdrowia, powodzenia zawodowego i miłości. Obyś nigdy się nie zmieniał” 

„Przez te wszystkie lata wspierasz mnie, imponujesz mi i sprawiasz, że czuję się bezpiecznie. Dziękuję. Kocham cię jak nikogo na świecie. Wszystkiego najlepszego z okazji 40. urodzin!” 

Wierszyki na 40. urodziny 

Życzenia na 40. urodziny mogą być napisane również w formie wiersza. To dość bezpieczna opcja, zarówno dla koleżanki, jak i dla faceta, wierszyk można napisać praktycznie każdemu. Nie musimy bać się prywaty, jeżeli mamy pomysł jak podkreślić którąś z cech jubilata, możemy to w wierszu zrobić. Poniżej przedstawiamy jednak kilka neutralnych opcji:

„Przyszły do nas takie wieści 

że skończyłeś lat 40! 

Więc życzymy Ci w te czasy 

Szczęścia, zdrowia i dużo kasy!” 

 

„Już czterdziestkę masz na karku 

Więc po pracy odpoczywaj! 

I pamiętaj o browarku!

W nim się sekret zdrowia skrywa!” 

 

„Masz 40! Z tej okazji 

Dużo zdrowia Ci życzymy

I radości i fantazji 

Najlepszego w urodziny!” 

Pamiętajmy, że jesteśmy ograniczeni tylko naszą wyobraźnią. Nic nie stoi na przeszkodzie by nasze propozycje stały się jedynie inspiracją do stworzenia czegoś niepowtarzalnego. W końcu nie co dzień obchodzi się 40 lat!

Zobacz też:

Życzenia na 60. urodziny – krótkie i długie życzenia na urodziny ->>

Życzenia na 50. urodziny – zabawne i wzruszające ->>

Życzenia na 30 urodziny – wierszyki, wiersze i cytaty na 30-tkę ->>

Życzenia na 18 dla dziewczyny – mądre, śmieszne wierszyki, cytaty na 18-tkę ->>