Lustro to przedmiot, który intrygował już naszych przodków. Bardzo szybko stał się symbolem poznania prawdy oraz bystrości umysłu. Lustro było również wykorzystywane do odprawiania magicznych rytuałów, a z biegiem czasu narosło wokół niego wiele przesądów, które są znane i przestrzegane do dzisiejszego dnia. Stłuczone lustro to oznaka nieszczęść, zaś patrzenie w lustro przed snem wróży zesłanie złych mocy. Jeśli zaś powiesisz zwierciadło na ścianie w sypialni, miłość i szczęście w związku ulotnią się. Jest jeszcze jeden ważny zwyczaj dotyczący tej niezwykłej rzeczy. Okazuje się bowiem, że pewien znak na lustrze zwiastuje nieszczęście. Sprawdź, co to dokładnie oznacza. 

Zobacz także: 

Znak na lustrze zwiastuje nieszczęście

Jeden z przesądów związanych z lustrem głosi, że jeśli pojawi się na nim zadrapanie, rysa bądź inna skaza układająca się w literę V jest to zwiastun niepokojących wieści. Ten niepozorny defekt ściąga do domu złe fluidy. Oto co dokładnie może się przydarzyć: 

  • stracisz cierpliwość i wdasz się w kłótnie z rodziną, 
  • ominie cię awans w pracy, 
  • przyjaciele przestaną doceniać twoje wsparcie. 

Zobacz także: 

Jak zniwelować moc złego znaku na lustrze? 

Na szczęście nie musisz pozbywać się lustra, na którym objawił się mankament. Jeżeli chcesz pozostawić przedmiot w domu, a jednocześnie zdjąć ciążącą klątwę, wystarczy, że przemyjesz miejsce, na którym objawiło się zadrapanie w kształcie litery V. Koniecznie użyj w tym celu wody wymieszanej z solą oraz płatkami róż. Ta mieszanka skutecznie zniweluje działanie negatywnych mocy, a w domu znów zagości spokój.