Lustro nie jest jedynie przedmiotem, w którym możemy się przejrzeć. Wszyscy jesteśmy świadomi jego cennych właściwości magicznych. Najpopularniejszym przesądem związanym ze zwierciadłami jest oczywiście to, że stłuczenie lustra przynosi pecha. Okazuje się jednak, że jest o wiele więcej sytuacji, w których powinniśmy uważać na ten przedmiot. W dużej mierze są one związane ze snem. Mówi się bowiem, że patrzenie w lustro przed pójściem spać jest ryzykowne. 

Patrzenie w lustro przed pójściem spać jest ryzykowne

Istnieje wiele przesądów, które łączą sen z lustrem. Jednym z najważniejszych jest to, że nie można wieszać lustra w sypialni, bowiem wówczas zwierciadło może doprowadzić do zniszczenia naszego związku. Również nie powinno się spać z lustrem skierowanym do siebie, bo to może ściągnąć na nas złe moce. To jednak nie wszystko. 

Zobacz także: 

Okazuje się, że nie należy też patrzeć w lustro tuż przed pójściem spać. To może bowiem niekorzystnie wpłynąć na naszą psychikę. Sami zobaczcie, co może się wtedy wydarzyć. 

Dlaczego nie można patrzeć w lustro przed pójściem spać? Przez to możesz mieć koszmary

Spojrzenie w lustro tuż przed pójściem spać sprawia, że potem, gdy nasz mózg będzie zaspany, możemy doznać halucynacji wzrokowych. Zarówno w śnie, jak i w momencie nocnego przebudzenia, będziemy zauważać koszmarne zjawy. 

Okazuje się, że taka sytuacja może mieć wpływ także na to, jak będzie wyglądał kolejny dzień. Od rana będziemy bowiem rozdrażnieni i zdruzgotani - nic nie będzie nas cieszyć i możemy nie mieć cierpliwości. 

Na szczęście nie chodzi o to, żeby rezygnować z wieczornej toalety. Wystarczy, że po wyjściu z łazienki nie będziecie już spoglądać w lustro, a przed snem np. przez chwilę poczytacie książkę. Wówczas nocne mary nie będą wam straszne. 

Zobacz także:

Zobacz także: