Z SZEFEM

Wybierz odpowiedni moment. „Powiedzenie, że aby osiągnąć sukces, trzeba znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie, znakomicie oddaje sens feng shui. Nawet najlepsze pomysły idą do kosza dlatego, że nie trafiają w swój czas” – mówi Mirosław Mazur, konsultant feng shui. Jak sprawić, by szef dostrzegł rezultaty twojej pracy? Nie zgłaszaj na ostatnią chwilę nowych pomysłów. Przekaż mu je wcześniej mailem. Unikaj bombardowania szefa swoimi sugestiami tuż przed jego wyjściem z pracy. Optymalny czas na rozmowę (także o podwyżce) to ranek lub wczesne popołudnie.

Z EKSCHŁOPAKIEM

Zachowaj neutralność. Bez względu na to, czy wpadłaś na niego przypadkiem, czy celowo, użyj generalnej zasady feng shui: bądź neutralna. Zachowuj się, jakbyś była w obecności mężczyzny, którego lubisz, ale nie flirtuj z nim. Zamiast całusa lub serdecznego uścisku na przywitanie, wystarczy uśmiech. To podkreśli, że wasza relacja zmieniła się. Wyłącz seksowny głos i powstrzymaj się od dotykania swojego ekschłopaka podczas rozmowy. Nawet jeśli kusi cię, by pokazać mu, „co naprawdę stracił”. Jeśli to naprawdę koniec, po co wysyłać sprzeczne komunikaty?

Z AGRESOREM

Zrównoważ złą energię. Większość z nas ma w swoim otoczeniu osobę, która lubi być górą i narzucać własne zdanie. Najlepiej poradzisz sobie z tyranem, wpływając na swoje zachowanie w stosunku do niego. „Każda akcja rodzi reakcję, dlatego jawne przeciwstawienie się tyranowi może doprowadzić do jeszcze większej agresji. Posługując się zasadami feng shui, nigdy nie walcz z przeciwnikiem podobną energią, lecz staraj się ją zrównoważyć, dzięki czemu zniwelujesz jej negatywny wpływ na daną osobę lub sytuację” – radzi Mirosław Mazur (www.fengshui.pl). Zapytaj kogoś zaufanego, jaka jest twoja postawa, głos i sposób ekspresji wtedy, gdy ty i tyran wchodzicie w interakcję, i postąp odwrotnie niż do tej pory. Jeśli zwykle schodzisz agresorowi z drogi, by uniknąć konfliktu, tym razem przeciwstaw mu się. Wyważona konfrontacja pozwoli ci udowodnić, że nie jesteś popychadłem i sprowokuje tyrana, by przewartościował swoją postawę.

Z NOWYM MĘŻCZYZNĄ

Bądź wyzwaniem. W feng shui istnieją dwa rodzaje jednoczącej energii chi: kobiecy i męski. Kobiece chi oznacza ciepło i czułość; męskie – dal i tajemnicę. Język ciała, np. bawienie się włosami, odzwierciedla chi kobiece. Jeśli pragniesz oczarować mężczyznę, połącz obie energie. Patrz mu w oczy, a potem odwróć spojrzenie. Zbliż się do niego po to tylko, by następnie cofnąć się o krok. „Mężczyźni uwielbiają mierzyć się z problemami i mieć poczucie zwycięstwa” – mówi Mazur. Im większym będziesz dla niego wyzwaniem, tym bardziej będzie cię pragnął.