Każdego dnia, każdy z nas wykonuje około 22 tysięcy oddechów! Typowa polska rodzina 2+2, to blisko 100 tys. oddechów każdego dnia! A z każdym oddechem wdychamy co najmniej 2x więcej różnego rodzaju pyłów. Te liczby mówią same za siebie. Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, co wdycha Twoja rodzina, szczególnie gdy przebywacie razem w domu?

Czym oddychamy?
Badania dowodzą, że w naszych mieszkaniach powietrze jest 100 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Na zewnątrz wiatr, deszcz czy śnieg oczyszcza powietrze. Przebywając w zamkniętym pomieszczeniu, jesteśmy narażeni na różnego rodzaju alergeny, z których najsilniejsze to roztocza kurzu domowego. Dodatkowo inne substancje jak formaldehydy, benzeny, trójchloroetyleny zawarte m.in. w wykładzinach, dywanach, klejach, farbach, tapetach, a nawet w niektórych zabawkach dla dzieci niszczą nasz organizm. Nie zapominajmy o patogenach, takich jak wirusy, bakterie, grzyby, czy pleśnie, które też wdychamy, i które występują w naszym otoczeniu praktycznie przez cały rok. Ekspozycja na te drobnoustroje jest szczególnie niebezpieczna dla osób z Atopowym Zapaleniem Skóry oraz ze zdiagnozowaną, współistniejącą astmą.

Choroby układu oddechowego, problemy z koncentracją, problemy skórne, bóle głowy i gardła, rozdrażnienie – to tylko niektóre z objawów negatywnego wpływu zanieczyszczeń powietrza.

Powietrze wolne od wirusów i innych zanieczyszczeń dzięki technologii Therapy Air iOn® to klucz do zdrowia.

Istotą świadomego i bezpiecznego oddychania nie jest oddychanie samo w sobie, lecz decyzja, jakim powietrzem chcemy oddychać, szczególnie w naszym domowym zaciszu. Innymi słowy, poszukujemy maksymalnie skutecznych, bezpiecznych rozwiązań i oczekujemy efektów. Istnieje wiele urządzeń na rynku, lecz tylko niektóre pozwalają na eliminację bakterii, wirusów i pleśni niemalże w 100%. 

Takim urządzeniem jest Therapy Air iOn® marki Zepter, dostępny w www.ZepterSklep.pl.

Ten oczyszczacz powietrza wykorzystuje najbardziej zaawansowaną, unikalną technologię 5-stopniowego systemu filtrów. Dzięki czemu, oczyszcza powietrze, usuwając drobiny kurzu, pleśń, wirusy – w tym grypy oraz bakterie E. Coli — pałeczkę okrężnicy i bakterie VRSA — gronkowiec złocisty – aż w 99,9%. 

Urządzenie to zostało uznane za najlepszy oczyszczacz powietrza na rynku niemieckim (w 2016 i 2020r.) przez niezależną jednostkę testową (źródło: Experttesten Independent tests rank - Therapy Air Ion as the Best High-End Air Purifier on the market. Germany, 2016  & Germany, 2020).


Oddychanie czystym powietrzem, a może coś więcej?
Wybierając oczyszczacz do domu, warto zwrócić uwagę, czy produkt, który zamierzamy kupić, posiada odpowiedni, kilkustopniowy system filtrów, ale także czy ma funkcję jonizatora. Powietrze wokół nas, a szczególnie w naszych domach jest naładowane jonami dodatnimi, które w ogromnej mierze pochodzą od sprzętów elektrycznych, mają negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie Twojej rodziny. By zamienić je na jony ujemne, potrzebujemy jonizatora. Urządzenie Therapy Air iOn® Zepter ma tę opcję. Oczyszczacz wyposażony jest w generator jonów ujemnych zwanych „witaminami z powietrza”. Dzięki właściwościom jonów ujemnych możemy wyeliminować senność, apatię i bóle głowy, czyli wpłynąć pozytywnie na zdrowie całej rodziny, bez względu na wiek. Zastosowanie jonizatorów jest naprawdę bardzo szerokie. Udowodniono, że jony ujemne znacząco redukują ilość wirusów w powietrzu, chronią płuca przed stanami zapalnymi, przeziębieniem, grypą, astmą, a także normalizują poziom serotoniny, poprawiając odporność, jakość snu, nastrój, łagodzą skutki stresu i depresji. 

Oczyszczacz Therapy Air iOn® z dodatkową funkcją jonizatora, idealnie sprawdza się w zaciszu domowym, pomagając dzieciom w nauce i koncentracji, a dorosłym w poprawie samopoczucia i codziennej redukcji stresu, tym samym przyczynia się do budowania wewnętrznej harmonii wszystkich członków domowego ogniska.

Lista unikatowych cech urządzenia, które różnicują je na tle konkurencyjnych rozwiązań:

  • Walory wizualne – wąska, smukła konstrukcja sprawia, że urządzenie nadaje się do powieszenia na ścianie, a szeroka paleta kolorów zapewnia świetny efekt dekoracyjny.
  • Tryb operacji czyszczenia rytmicznego - tryb został zaprojektowany w celu zapewnienia optymalnej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu i szybkiego usuwanie zanieczyszczeń.
  • Cicha praca w nocy (tryb nocny) - urządzenie automatycznie pracuje cicho, aby stworzyć przyjemną atmosferę w nocy.
  • Bezpieczeństwo użytkowania - wszystkie operacje zatrzymają się automatycznie po otwarciu przedniej pokrywy. Powietrze wlot / wylot jest zaprojektowany w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zapobiegania wypadkom. 
  • Tryb dziecięcy - prędkość cyrkulacji powietrza jest obniżona, aby dzieci nie odczuwały chłodu.
  • Nastrojowe światło - możesz wybrać kolor lampki z przodu urządzenia, tak aby stworzyć nastrojowe oświetlenie w pomieszczeniu.

Therapy Air iOn® dostępny jest w różnorodnej i wielobarwnej kolorystyce. Kolekcja SPECIAL EDITION, stworzona została dla wymagających klientów i dostępna jest tylko  www.ZepterSklep.pl

Urządzenie Therapy Air iOn® z kolekcji SPECIAL EDITION, występuje zarówno w palecie jednolitych kolorów, jak i posiada autorskie grafiki i tekstury dedykowane do określonego pomieszczenia – salonu, pokoju dziecka, czy wymagającego nastolatka.