Jak wyrzeźbić ciało jednym ćwiczeniem?

Skakanie na skakance każdy zna od dziecka. Zawsze była to jedna z podstawowych zabaw, idealna do spędzenia czasu samemu lub w grupie. Warto pamiętać, że nie jest tylko dziecięcą zabawą i może służyć jako świetne ćwiczenie, nadające się do wykonania w każdych warunkach. Skakanki znaleźć można nie tylko w sklepach z zabawkami, ale również w sklepach sportowych, czy na siłowniach. Do wyboru do koloru! Skakanie na skakance jest idealnym ćwiczeniem na zrzucenie wagi, poprawienie kondycji i wyrzeźbienie nóg, brzucha i ramion. Właściwie nie ma żadnych wad! Twój trening na skakance nie musi być nudny, przecież skakać można na różne sposoby. Wypróbuj skakanie lajkonikiem, obiema nogami na raz lub krzyżuj i prostuj skakankę na zmianę w trakcie. Bonusowe punkty za skakanie na jednej nodze!

Niesamowite korzyści ze skakania na skakance

Okazuje się, że intensywny trening na skakance przez godzinę umożliwia spalenie nawet 1300 kalorii. Okej, nie musisz od razu tyle skakać, ale pół godziny brzmi już bardziej realistycznie, a 650 kcal to wciąż bardzo dużo, jak na tak krótki czas ćwiczeń. W czym jeszcze pomaga nam skakanie na skakance? Może zwiększyć elastyczność naszych mięśni nóg i dzięki temu uodpornić nas na ich urazy. Ponadto rzeźbi naszą pupę. Wysokie tętno, które się przy tym utrzymuje dodatkowo poprawia funkcjonowanie układu krążeniowo-oddechowego. Dodatkowo przyspiesza metabolizm! Chyba warto się przekonać.

Jak wybrać odpowiednią skakankę?

Pamiętaj, żeby przed treningiem zrobić szybką rozgrzewkę, aby przygotować ciało. Upewnij się też, czy przebyte urazy lub choroby nie zabraniają Ci tego rodzaju treningu, niestety nie każdy może cieszyć się tym świetnym sposobem na figurę. Przy wyborze skakanki warto kierować się jej wagą (lżejsza umożliwi wydłużenie ćwiczeń) i długością. Stań na środku linki skakanki i podnieś rączki. Jeśli znajdują się nieco nad twoimi pachami – ta długość jest idealna. Do skakania na skakance warto wciągnąć też dziecko. Jest to nie tylko sprytny sposób na zachęcenie go do ćwiczeń, ale też na spędzenie z nim więcej czasu. Zróbcie zawody kto dłużej wytrzyma bez skuchy. Zobaczysz jakie to fajne!