Prezentami świątecznymi z reguły chcemy sprawić radość naszym bliskim. Warto zadbać o to, aby nie była ona chwilowa, tylko żebyśmy swoim podarunkiem zapewnili im pomyślność losu na cały nowy rok. Okazuje się, że istnieje na to prosty sposób. Dodaj ten 1 drobiazg do prezentów świątecznych na szczęście, a twoi bliscy z pewnością ci za to podziękują. 

Dodaj ten 1 drobiazg do prezentów świątecznych na szczęście

Są różne przesądy bożonarodzeniowe, które mogą zapewnić nam szczęście w nowym roku lub... wręcz przeciwnie. Ostatnio pisałyśmy, że należy do wigilii przynieść do domu jemiołę na szczęście w 2024 roku. Okazuje się, że możemy zapewnić pomyślność losu nie tylko sobie, ale też swoim bliskim. 

Zobacz także: 

Wystarczy zadbać o to, aby przy prezencie, który ofiarujemy ważnej dla nas osobie, znalazła się gałązka ostrokrzewu. To właśnie ta roślina może nam zapewnić pomyślność w nowym roku. Jak to działa? 

Ostrokrzew na szczęście

Ostrokrzew to ciemnozielone i kłujące gałązki z czerwonymi kuleczkami. Jest to jedna z najpopularniejszych roślin, które kojarzą się z Bożym Narodzeniem - tuż obok tradycyjnej jemioły. Z reguły stanowi dodatek do opakowań w prezentach świątecznych, ale nie tylko w ten sposób możemy go wykorzystać.

Jeżeli ostrokrzew nie pasuje ci do dekoracji prezentu, zawsze możesz włożyć go w środek. Taki dodatek do podarunku jest niegroźny, a ma wiele cennych właściwości. Jakich konkretnie?

Zobacz także: 

Zobacz także:

Okazuje się, że ostrokrzew przyciąga szczęście. W dodatku posiada też właściwości ochronne, więc może obronić nas przed złym okiem i pechem przez wszystkie 12 miesięcy. Warto zatem dmuchać na zimne i zadbać o radość swoich bliskich w nowym roku, dodając ostrokrzew do ich prezentów.