Vitoria Bueno: kim jest niezwykła baletnica?

Vitoria Bueno przyszła na świat w małym mieście Santa Rita Do Sapucai, w Brazylii. Jej matka, Wanda, zdradza, że dziewczynka była przez miejscowych wytykana palcami z powodu swojej niepełnosprawności. Jej słowa przywołuje dailymail.uk. Zdarzało się, że pod ich domem gromadzili się ludzie, aby ją sobie obejrzeć, lub na ulicy podwijali jej rękawy, by upewnić się, że faktycznie nie ma ona rąk. Pasję do tańca dostrzegł w 5-letniej wówczas Vitorii jej fizjoterapeuta. Choć mama nie chciała ograniczać swojej córki, przyznała, że bardzo martwiła się, że nie dopasuje się grupy i zostanie wyśmiana. Początki faktycznie były trudne, na szczęście jednak stało się zupełnie odwrotnie.

ZOBACZ TEŻ: Chora na Alzheimera primabalerina tańczy na wózku "Jezioro Łabędzie". To nagranie łamie serce

Vitoria Bueno o swojej niepełnosprawności

Vitoria Bueno, która obecnie ma 16 lat, występuje na scenie obok swoich koleżanek z grupy. Widownia często docenia jej talent, a dziewczyna wprawia w zachwyt swoją zręcznością i gibkością. Sama z radością opowiada o swojej pasji i podkreśla, że jej niepełnosprawność wcale nie przeszkadza jej w spełnianiu marzeń.

Dla mnie ręce są tylko szczegółem. Nawet nie czuję, jakbym ich potrzebowała. Jesteśmy czymś więcej niż nasze niepełnosprawności, dlatego zawsze powinniśmy podążać za marzeniami.

Nauka tańca sprawiła też, że dziewczyna jest bardzo rozciągnięta, dzięki czemu z pomocą nóg potrafi umyć zęby, używać smartfona, a nawet… wybrać się na zakupy. Jej pasja pozwoliła ciału nauczyć się wykonywania wielu czynności i sprawiła, że Vitoria jest w ogromnym stopniu samodzielna.

ZOBACZ TEŻ: Cytaty o życiu: motywujące, piękne i wzruszające słowa ciekawych postaci - wybrałyśmy dla was najlepsze aforyzmy