Urlop macierzyński na szczeniaka

Coraz więcej pracowdawców decyduje się na udzielenie pracownikom płatnych urlopów wychowawczych na szczeniaka. Nic dziwnego, każdy posiadacz psa doskonale wie z czym wiążą się pierwsze miesiące szczeniaka w domu. Nauka załatwiania się na zewnątrz jest czasochłonna i wymaga pełnej uwagi właściciela, zniszczenia w postaci pogryzionych butów czy ścian mogą być spore jeśli zostawimy małe zwierzę same. Z tego też powodu, wiele osób decyduje się wziąć w pracy urlop i zająć szczeniakiem.

Tej potrzebie wychodzi na przeciw coraz więcej firm oferując płatne urlopy "macierzyńskie" i "tacierzyńskie" dla pracowników. Jako pierwsza płatyny urlop na zwierzę wprowadziła korporacja Mars Petcare - tutaj zatrudnieni mogą odebrać 10 pełnopłatnych godzin i poświęcić je opiece nad psem. Dwutygodniowy urlop z kolei gwarantuje mParticle, dostawca platform z danymi osobowymi. 

W Polsce nie ma takiej komunikacji urlopowej dla właścicieli zwierząt, ale podejrzewamy, że w niektórych firmach czy start - upach ten mechanizm może funkcjonować.

Was też interesowałby macierzyński na szczeniaka?