Codzienne masowanie i rolowanie może mieć zbawienne skutki dla naszej twarzy. Już po pierwszym użyciu zauważyć można, że zmniejszyła się opuchlizna, a skóra jest zdecydowanie bardziej zrelaksowana. W zależności od wybranego narzędzia możemy spodziewać się odrobinę innego efektu. Jedno jest pewne: regularny masaż skóry twarzy pomoże wygładzić zmarszczki, sprawi, że skóra będzie napięta i wypoczęta, a także poprawi się owal twarzy. Jakie akcesoria do masażu warto wybrać, aby uzyskać oczekiwany efekt?

Masaż twarzy – dlaczego jest ważny?

Sztuka masażu twarzy znana i praktykowana jest od wieków. Masaże z udziałem rollerów i kamiennych płytek to jeden z tradycyjnych elementów azjatyckich rytuałów piękna, czego efekty możemy obserwować u kobiet z tamtej części świata. Aby wprowadzić ten element pielęgnacji do codziennej rutyny, warto znać kilka podstawowych zasad na temat tego, jak wykonywać masaż. Oczywiście w zależności od rodzaju produktu technika masażu może się delikatnie różnić, jednak kilka najważniejszych zasad pozostaje bez zmian:

Oczyszczona skóra: masaż można wykonać jedynie na oczyszczonej skórze.

Używamy ulubionych kosmetyków: do masażu możemy użyć ulubionego serum, olejku lub maski w płachcie. Wmasowując ulubiony produkt sprawiamy, że dociera on do głębszych warstw skóry.

Od środka do zewnątrz: masaż twarzy wykonujemy od środka w kierunku zewnętrznym, po obu stronach twarzy, powtarzając każdy ruch kilkakrotnie, najlepiej od 5 do 10 razy.  

Akcesoria schładzaj w lodówce: przed masażem akcesoria możesz schłodzić w lodówce, aby lepiej radziły sobie z opuchlizną twarzy.

Regularność: dla najlepszych efektów ważne jest regularne stosowanie.

Zobacz także:

Czyszczenie akcesoriów: ten punkt jest niezwykle ważny. Po każdym użyciu zaleca się oczyszczenie i zdezynfekowanie masażera. Dokładną instrukcję znaleźć można przy konkretnym produkcie.  

Masaż twarzy – czym go wykonywać?

Do wyboru mamy długą listę dostępnych akcesoriów do pielęgnacji i masażu skóry. Warto kierować się personalnymi preferencjami i poszukiwanym efektem. Wśród redakcyjnych ulubieńców znaleźć można aż trzy rodzaje produktów: derma roller, czyli wałeczek do masażu z igłami, gua sha, czyli płytka do masażu wykonana z kamienia o prozdrowotnych właściwościach oraz wałek do twarzy, który najlepiej radzi sobie z codzienną opuchlizną twarzy. Jakie właściwości mają poszczególne urządzenia oraz jak ich używać?

Masaż twarzy –  derma roller 

Derma roller to specjalny wałek z igiełkami wykonanymi ze stali chirurgicznej, który tworzy mikroskopijne nakłucia na powierzchni skóry, co stymuluje zachodzące w niej procesy regeneracyjne. W zależności od wybranego rollera, długość igieł może się wahać między 0,2 mm a 2 mm. Ważne, aby zacząć od możliwie najkrótszych igieł i stopniowo przejść do coraz dłuższych. Produkt ten stosuje się głównie na czole, policzkach, nosie i brodzie, dostępne są także specjalne derma rollery do okolic oczu czy całego ciała. Derma rolowanie, czy inaczej mikro nakłuwanie, polega na naruszaniu zewnętrznej warstwy skóry na tyle, aby mózg dostał sygnał o potrzebie regeneracji i zwiększonej produkcji kolagenu oraz elastyny. Zabieg ten prowadzi do wyrównania kolorytu oraz powierzchni skóry, lepszego ukrwienia jej i odmłodzenia.

Jak stosować derma roller? Zabiegi z zastosowaniem mikro nakłuwania możemy wykonywać maksymalnie raz w tygodniu. Rollerem delikatnie przejeżdżamy po oczyszczonej skórze, możemy zrobić to maksymalnie 5 razy w danym miejscu. Zaczerwienienie i szczypanie jest normalnym objawem, jednak nie powinna pojawiać się krew. Po zakończonym zabiegu warto przeprowadzić pielęgnację łagodzącą. Zabiegów z użyciem mikro igieł należy unikać przed opalaniem, pływaniem w basenie lub ćwiczeniami.

Masaż twarzy – Gua Sha

Przyjemny masaż twarzy przy pomocy płytki gua sha można wykonać w każdym miejscu i o każdej porze. Domowy masaż działa upiększająco i relaksująco, stymulując ukrwienie i rozświetlając cerę. Doskonale sprawdzi się, jeżeli szukasz sposobu na odmłodzenie skóry, zredukowanie zmarszczek, cieni pod oczami i zlikwidowanie przebarwień. Płytka Gua Sha pomoże także przy pracy nad owalem twarzy. Gua Sha występuje w różnych kolorach, a tym samym wykonana jest z różnych kamieni, gdzie każdy z nich ma inne właściwości. Na przykład Ametyst wykazuje działanie przeciwtrądzikowe oraz oczyszczające, dlatego zaleca się jego stosowanie przy skórach problematycznych.

Jak stosować płytkę Gua Sha? Wykonywanie masażu jest niezwykle proste, płytkę przeprowadzamy na jednej połowie twarzy zaczynając od szyi i kierując płytkę ku górze, ruchami od środka do zewnątrz. Aby płytka przesuwała się po skórze płynnie, warto zaaplikować ulubiony olejek lub serum.

Masaż twarzy – Wałek do twarzy

Wałek do twarzy, nazywany także rollerem, to jedno z najstarszych urządzeń do pielęgnacji skóry. Efekty używania takiego kamiennego urządzenia widoczne są już po pierwszym użyciu – nic więc dziwnego, że jest aż tak popularny. Jednym z najważniejszych skutków używania wałka do twarzy jest usprawnienie krążenie limfy, obkurczenie naczyń krwionośnych oraz zamknięcie porów skóry. Te trzy działania sprawiają, że skóra staje się sprężysta, wygląda na młodszą i spowolnione są procesy starzenia. Regularne korzystanie z rollera może sprawić, że spłycą się pierwsze zmarszczki pojawiające się na naszej twarzy. Dodatkowo używanie go wraz z serum lub innym kosmetykiem pozwoli nam wprowadzić produkt dogłębniej i lepiej. Nie możemy zapomnieć o tym, jak przyjemny jest masaż i jak relaksacyjne jest jego działanie.

Jak stosować wałek do twarzy? Rolujemy zawsze ku górze zewnętrznie i przesuwamy się z ruchami coraz wyżej. Najlepiej masowanie zacząć od szyi, którą masujemy z góry na dół, aby poprawić drenaż limfatyczny. Przesuwamy się od środka twarzy czyli brody, ust i nosa do zewnętrznych części twarzy. Taki masaż może trwać dosłownie kilka minut, a każdy wykonywany przez nas ruch może być powtarzany dosłownie 2-3 razy. Warto przed rozpoczęciem rozsmarować ulubione serum lub olejek.

Masaż twarzy – jakie daje efekty?

Bez względu na to, które urządzenie wybierzemy, już po kilku masażach możemy zauważyć widoczne efekty. Skóra staje się odmłodzona, sprężysta i wypoczęta. Owal twarzy stanie się zdecydowanie lepiej podkreślony. Pozbędziemy się drobnych zmarszczek, a te, które wnikają głęboko w skórę będą wyraźnie wygładzone. Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonana, sprawdź sama i daj zaskoczyć się efektem!