Oczyszczacz powietrza ma za zadanie usunąć wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia powietrza, takie jak kurz, pyłki, roztocza, wirusy, bakterie i inne alergeny. Dlatego wybierając produkt należy zwrócić uwagę, z jakiej wielkości cząsteczkami oczyszczacz sobie poradzi. Są to parametry szczególnie ważne, jeśli w domu mamy dzieci, alergików czy osoby starsze. Czyste powietrze to poprawa zdrowia i komfortu ich życia.

Oczyszczacz powietrza Philips AMF 220/15 usuwa cząsteczki o wielkości 3 nanometrów, czyli 800 razy mniejsze od smogu. Z pewnością wielu z was zastanawia się, jak to możliwe. Otóż urządzenie wyposażone jest w 3-warstwowy system filtracji. Filtr wstępny wyłapuje duże cząstki, takie jak kurz, sierść czy włosy, filtr NanoProtect HEPA usuwa smog, wirusy, bakterie i roztocza, w tym cząsteczki aż 100 razy mniejsze niż standardowy filtr HEPA, zaś filtr węglowy neutralizuje szkodliwe gazy, lotne związki organiczne i nieprzyjemne zapachy np. takie jak formaldehyd.

Oczyszczacz Philips 3w1 wykrywa nawet najdrobniejsze cząsteczki PM2,5 w powietrzu i wyświetla je w czasie rzeczywistym, zarówno w postaci numerycznej, jak i za pomocą kolorystycznego wskaźnika LED. Dzięki temu na bieżąco widzimy, jakiej jakości powietrzem oddychamy. Wyświetlacz dodatkowo wskazuje temperaturę i alert wymiany filtra. Urządzenie Philips obejmuje zasięgiem działania pomieszczenia aż do 20m². W zaledwie 18 minut potrafi oczyścić przestrzeń o powierzchni 20m² i wysokości 2,5m.

Parametrem, na który warto zwrócić uwagę w tym oczyszczaczu jest sterowanie oscylacją urządzenia w zakresie 60, 120 lub 350 stopni. Dzięki temu mamy gwarancję, że oczyszczone powietrze jest rozprowadzane po całym pomieszczeniu.

Urządzenie dodatkowo posiada funkcję wentylatora i ogrzewania, dlatego świetnie sprawdzi się o każdej porze roku. W gorące dni powietrze będzie odświeżone i komfortowe, a zimą ciepłe i przytulne. Do wyboru są trzy stopnie prędkości wentylatora i trzy poziomy mocy ogrzewania. W każdej z tych funkcji mamy gwarancję, że wypuszczane powietrze jest oczyszczone.

Oczyszczacz Philips wyposażony jest w magnetyczny pilot zdalnego sterowania, który można zamocować w obudowie urządzenia. To gwarancja, że nie zgubimy go w mieszkaniu. 

Oczyszczacz powietrza Philips AMF 220/15 to gwarancja świetnej jakości powietrza na długie lata i inwestycja, która zaprocentuje zdrowiem naszym i naszej rodziny.

*Badanie IQVIA- Polska 11.2020 r. i 03.2021 r. na grupie 152 lekarzy POZ rekomendujących oczyszczacze powietrza pacjentom.

Artykuł powstał we współpracy z marką Philips.