Według kapłanów państwa Inków data urodzenia determinowała cechy charakteru i przyszłość człowieka. Horoskop Inków ma 12 znaków, a każdy swoją nazwę – a także wiele cech – wziął od ptaka.

Horoskop Inków: Sowa śnieżna (22 grudnia - 21 stycznia)

Sowa symbolizuje osoby mądre, inteligentne, poważne i rozsądne, a także zdyscyplinowane. Są też odpowiedzialne, solidne i pracowite, nigdy nie tracą z oczu celu, który sobie wyznaczyły. Niestety, często tym celem są… pieniądze. Najgorszą cechą sów bywa materializm przeradzający się w skąpstwo. Do jej zalet zaliczyć można z kolei wrodzony pęd do wiedzy, wielki potencjał oraz dar uczenia się. Zarazem często zarzuca się im brak poczucia humoru i polotu. Pewnie dlatego najlepiej sprawdza się na samodzielnych stanowiskach naukowych. W uczuciach sowa jest raczej chłodna, za to stała i wierna.

Horoskop Inków: Słonecznica (22 stycznia - 19 lutego)

Ptak patronuje osobom miłym i radosnym, o ujmującym sposobie bycia. Cechuje je niezależność i silna potrzeba wolności. Przyjaciele cenią ich niespożytą energię i pomysłowość, lecz czasem krytykują za słomiany zapał. Rzeczywiście, zdarza się, że brakuje im konsekwencji i cierpliwości, by doprowadzić jakiś plan do końca. Za to, jeśli podejmują się udzielić komuś pomocy, nigdy nie zatrzymują się w połowie drogi. To również marzyciele, często odpływają w swój świat wewnętrzny i zapominają o rzeczywistości. Lubią to, co tajemnicze i zagadkowe, magia i wróżby pociągają je równie mocno jak… odkrycia naukowe. Słonecznice są również inteligentne i błyskotliwe, ale na polu uczuciowym stają się bezsilne i nieporadne. Niestety, nie należą też do osób wiernych i stałych w miłości.

Horoskop Inków: Gołąb (20 lutego - 20 marca)

Według Inków Gołąb jest czuły, delikatny i wrażliwy, nie lubi walki ani hałasu, drażnią go kłótnie. Nierzadko rezygnuje z własnych ambicji po to, by uniknąć konfrontacji. Chętnie pomaga innym, nie odmówi wsparcia nikomu, kto się do niego zwróci. Jego wrażliwość na los drugiego człowieka, a zarazem pewna naiwność i bezbronność, bywają bezwzględnie wykorzystywane przez co sprytniejszych, dlatego dobrze, jeśli Gołąb ma wśród przyjaciół kogoś, kto zawsze będzie dla niego wsparciem i głosem zdrowego rozsądku. Gołębie są kochliwe i namiętne, bardzo wierne, dla ukochanego gotowe do największych poświęceń. Są czułe na sygnały pozazmysłowe, miewają prorocze sny i silną intuicję. Bywają telepatami.

Zobacz także:

Horoskop Inków: Sęp (21 marca - 30 kwietnia)

Osoba urodzona pod znakiem Sępa jest silna i energiczna, choć czasem w gorącej wodzie kąpana. Śmiała, szybka i zdecydowana, bez namysłu rusza do akcji. Niestety, nie lubi przyznawać się do błędów, w sporach walczy do końca, zawsze chce mieć ostatnie słowo. Sęp bywa impulsywny, łatwo wpada w gniew, ale potem szybko wraca do równowagi. W przyjaźni wierny, lojalny i oddany, chętnie udzieli wszelkiej pomocy, ale trzeba go o nią poprosić, bo on sam nie zauważy, że ktoś jej potrzebuje. W miłości jest namiętny, kocha całym sobą, ale bywa też zaborczy. Jego wybranka nie powinna liczyć na swobodę w związku, musi być na każde zawołanie partnera, a przy tym zawsze tryskać humorem, bo Sęp bywa egocentrykiem i egoistą.

Horoskop Inków: Indyk (21 kwietnia - 21 maja)

Według Inków człowiek urodzony pod znakiem Indyka jest spokojny i opanowany. Cechują go rozwaga i rozsądek, nigdy nie podejmuje decyzji pod wpływem emocji, każdy ruch lubi przemyśleć i dokładnie rozważyć. Chociaż jest z natury dobry, a w kontaktach z innymi łagodny, nie może narzekać na brak pewności siebie. Już w jego postawie dostrzec można coś, co wzbudza respekt i szacunek – jedni nazwą to dumą, inni siłą charakteru. Te cechy sprawią, że wszyscy darzą Indyka sympatią i niezwykle go cenią. Osoby spod tego znaku cechuje stałość poglądów i to, że zawsze można na nich polegać, bo nie rzucają słów na wiatr. Są godni zaufania, świetnie sprawdzają się w roli przywódców. W miłości Indyk jest wierny i namiętny, a przy tym bardzo opiekuńczy.

Horoskop Inków: Papuga (22 maja - 21 czerwca)

Według Inków Papugi są inteligentne, błyskotliwe i obdarzone dużym poczuciem humoru. Rozpoznasz je po tym, że wiodą prym we wszelkich dyskusjach i po prostu trudno je przegadać. Mają też sporo wdzięku i uroku osobistego, bywają jednak zawistne i zazdrosne o cudze „barwniejsze piórka”. Na ogół jednak papuga lubi ludzi i stara się, by nikt nie czuł się źle w jej towarzystwie. Do tego, ma rozległe zainteresowania i spore zdolności, często artystyczne. Lubi się uczyć i pogłębiać już zdobytą wiedzę. Sprawia wrażenie osoby, która zna się na wszystkim i… wcale nierzadko tak właśnie jest. W uczuciach osoby spod tego znaku nie są zbyt stałe, ale za to niezwykle namiętne. Dla Papugi każda nowa miłość jest pierwsza.

Horoskop Inków: Przepiórka (22 czerwca - 22 lipca)

Przepiórki to osoby delikatne i wrażliwe, łatwo je zranić nieuważnym słowem lub gestem. Mają bujną wyobraźnię, która – niestety – nierzadko zwraca się przeciwko nim. Przepiórki są skłonne do wybiegania myślami w przyszłość, często zamartwiają się na zapas, wyolbrzymiają rozmaite problemy. Osoby spod tego znaku kochają rodzinę, dla bliskich są zdolne do największych poświęceń. Można im ufać, są szczere i taktowne, ale nie należą do osób zbyt towarzyskich, najlepiej odpoczywają we własnym domu, w gronie najbliższych. W uczuciach są namiętne i stałe – do czasu, aż… im się nie znudzi. Przepiórki kochają bowiem zmiany.

Horoskop Inków: Albatros (23 lipca - 22 sierpnia)

Albatros to największy ptak latający żyjący na Ziemi. Są one waleczne, śmiałe, nie boją się ryzyka ani konfrontacji. Mają w sobie dużo odwagi i optymizmu, wierzą w swoją szczęśliwą gwiazdę. Albatros sprawdza się jako przywódca, tylko że rządzi raczej dla własnej chwały niż dla dobra innych. Nie lubi pozostawać w cieniu, bez pochwał i podziwu wpada w psychiczny dołek. Ufa ludziom, co często sprowadza na niego kłopoty, bo zdarza mu się zawierzać różnej maści oszustom. Choć ma ogromne powodzenie u płci przeciwnej, zwleka z ustatkowaniem się. Za to kiedy już to zrobi, w małżeństwie jest wierny i oddany, a przy tym pełen inwencji, więc życie z nim nie grozi nudą.

Horoskop Inków: Tukan (23 sierpnia - 23 września)

Tukan to realista, trzeźwo oceniający wszystko, co go spotyka. Jest perfekcyjny i często bywa nazbyt drobiazgowy, ale czegokolwiek się podejmie, wykona to solidnie i na czas. Tukan jest inteligentny, szybko i chętnie się uczy. Niektórzy zarzucają mu brak polotu czy fantazji, za to chętnie polegają na nim w trudnych sytuacjach. W uczuciach Tukan jest stały i wierny, lecz nie liczcie na gwałtowne wybuchy namiętności. To osoba chłodna i opanowana, która bywa złośliwa i bardzo krytyczna, nawet wobec najbliższych. Z wiekiem zmysł oszczędzania Tukana zamienia się w denerwujące otoczenie skąpstwo.

Horoskop Inków: Jastrząb (23 października - 22 listopada)

Zgodnie z horoskopem Inków osoby spod znaku Jastrzębia są inteligentne, zapobiegliwe i energiczne, do wyznaczonych celów dążą wytrwale, a wszelkie przeciwności losu pokonują z charakterystyczną dla siebie siłą. Jastrząb to urodzony przywódca i strateg. Ma świetną intuicję, dlatego niełatwo jest go oszukać lub wywieść w pole. Trudno z nim wygrać, tym bardziej że dla swoich wrogów jest bezwzględny, potrafi być też pamiętliwy i mściwy. Jastrząb ma silną osobowość, lubi wyzwania i życie na krawędzi ryzyka. 
Jest wspaniałym ojcem i wprost wymarzonym kochankiem. Namiętny, pomysłowy i wytrwały, swojej wybrance chętnie   przychyliłby nieba. Bywa jednak też zaborczy i zazdrosny, a zdrady nie wybaczy nigdy.

Horoskop Inków: Koliber (23 września - 22 października)

Kolibry są taktowne, uprzejme i życzliwe dla innych. Ludzie zabiegają o ich przyjaźń i chętnie korzystają z ich pomocy. Niestety, bywają wykorzystywane przez rozmaitych cwaniaków i niewdzięczników. Mimo to są wymarzonymi wspólnikami w interesach, a to dlatego, że jak nikt inny rozumieją intencje drugiego człowieka. Poza tym z łatwością dostosowują się do nowych sytuacji – cechuje je elastyczność, chociaż na pewno nie naiwność. Osoby spod tego znaku są również bardzo kochliwe, a zarazem wierne. W miłości stawiają wszystko na jedną kartę: są oddane, czułe i namiętne, nie znoszą gierek, niepewności, gardzą zdradą. Ich motto życiowe: „Wszystko albo nic!”.

Horoskop Inków: Sokół (3 listopada - 23 grudnia)

Sokoły to ludzie sympatyczni, lubiani i pozytywnie nastawieni do innych. Patrzą na świat z szerszej perspektywy, nie skupiając się na drobiazgach, dzięki czemu potrafią znaleźć wyjście nawet z najgorszej sytuacji. Każdy Sokół w sobie ogromne pokłady empatii i współczucia dla innych, bywa dobrym doradcą i powiernikiem. Jest też wszechstronnie uzdolniony, lubi zdobywać wiedzę. Jeśli studiuje, to nierzadko na kilku kierunkach równocześnie i, co ważne, wszędzie odnosi sukcesy. Sokół lubi, gdy w jego życiu dzieje się coś ciekawego, kocha podróże i zmiany, ponieważ one go inspirują. Jako partner nie grzeszy wiernością – wszak to wolny ptak. Jeśli jednak trafi na swoją drugą połówkę, będzie się o nią troszczył aż po grób.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: