Horoskop słowiański

Chyba nie ma osoby, która od czasu do czasu nie sprawdziłaby horoskopu dla swojego znaku zodiaku. Horoskopy astrologiczne są bardzo popularne i wiele osób właśnie nimi kieruje się przy podejmowaniu różnych decyzji, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. A czy słyszałyście o horoskopie słowiańskim? Horoskop Słowiański bardziej niż na gwiazdach opiera się na prawach przyrody. Pora roku narodzin miała bowiem ogromny wpływ na ich naturę. Każdej dacie przyporządkowany jest jeden Patron, a łącznie jest ich szesnastu. Oto wszyscy Patroni przyporządkowani do konkretnych dat wraz z ich charakterystyką. Sprawdźcie koniecznie, kto czuwa nad wami.

Horoskop słowiański: Czarnobóg (27 grudnia - 30 stycznia)

Czarnobóg to ważne bóstwo w wierzeniach Słowian. Jeden z dwóch stworzycieli świata. Niszczy to, co niepotrzebne, czy szkodliwe i zsyła korzystne okoliczności. Osoby, którymi się opiekuje, zazwyczaj dobrze zarządzają finansami. Są bardzo ambitne i posiadają niezwykłą zdolność do przekonywania innych. To im bardzo pomaga w realizacji zamierzonych celów. Podobnie jak od siebie, od innych wymagają naprawdę dużo. Nie tracą czasu na rozmyślanie o przeszłości. Przyszłość jest dla nich najważniejsza. Ponadto cechuje je kreatywność, energiczna natura, a także artystyczna dusza. Wiele osób urodzonych pod tym patronatem ma też zdolności przywódcze i osobowość wodza.

Horoskop słowiański: Weles (31 stycznia – 21 marca)

Osoby, którymi opiekuje się Weles mają dwoistą naturę. Są niezwykle optymistyczne i dobrze radzą sobie w życiu, nawet w trudnych sytuacjach. Jednocześnie, chętnie i szybko wydają pieniądze i zamiast statecznego życia wybierają beztroskę. Mają w sobie niezwykle silną seksualność. Są namiętne i bywa, że miłość i żądze wygrywają u nich ze zdrowym rozsądkiem. 

Horoskop słowiański: Dziewanna (22 marca – 16 kwietnia)

Dzieci Dziewanny mają w sobie coś magicznego, co widać już z daleka. W kręgu ich zainteresowań jest przyroda, ziołolecznictwo, a często nawet wykazują predyspozycje do zdolności nadprzyrodzonych (jasnowidzenie, telepatia). Świetnie sprawdzają się w roli nauczycieli i opiekunów. Chociaż nie mają dobrego zdrowia fizycznego, to ich "wewnętrzny duch" ma niezwykłą moc. Dziewanna dała im dar pocieszania innych i duże pokłady empatii. Ich wadą bywa trwanie ponad wszystko przy swoim, nawet, gdy nie mają racji.

Horoskop słowiański: Jarowit (17 kwietnia - 14 maja)

Urodzeni pod patronatem Jarowita to osoby niezwykle temperamentne i uparte. Kochają ludzi i wszystko, co ich otacza. W każdym potrafią dostrzec dobro i łatwo wybaczają drugiemu. Wolność - to wartość, którą cenią najbardziej. Nie lubią podporządkowywać się innym, tylko naturze. Lubią ryzyko i podejmowanie nowych wyzwań. W miłości kierują się namiętnością i potrafią być niezwykle romantyczni. Niestety wierność nie należy do ich mocnych stron.

Horoskop słowiański: Lela (15 maja – 2 czerwca)

Osoby, których Patronką jest Lela, w życiu cenią sobie relacje, dlatego dążą do stworzenia stabilnego związku opartego na zaufaniu i szczerości. Cechuje je bujna wyobraźnia, niezwykła intuicja i elastyczny umysł. Niestety, bywają tak pobudzone, że zapominają o bożym świecie. Na szczęściej, mają dobre serce i chętnie pomagają innym, a wszystkie drobne potknięcia i gafy są im wybaczane.

Horoskop słowiański: Dodola (3-12 czerwca)

To osoby niezwykle energetyczne, które mogą pochwalić się dobrym zdrowiem. W życiu często są leniwi, ponieważ uważają, że przyszli na świat po to, żeby go kontemplować i cieszyć się życiem. Co więcej, mają wyjątkowe szczęście, którego zazdroszczą im inni. Ci, którymi opiekuje się Dodola wierzą, że wiara w cuda i czystość duchowa pomoże im przetrwać.  

Zobacz także:

Horoskop słowiański: Łada 13 czerwca - 6 lipca (z wyjątkiem 21–22 czerwca)

Łada - bogini piękna, radości oraz wiecznej młodości. Symbolizuje też bezinteresowną miłość. Jeśli urodziliście się w tym okresie, macie wyjątkowy urok osobisty i potraficie skraść niejedno serce. W związkach poszukujecie bratniej duszy, partnera, drugiej połówki pomarańczy... Połączenie duchowe ma dla was większe znaczenie niż to fizyczne. Osoby urodzone w okresie panowania bogini Łady są wrażliwe na sztukę, doceniają piękno otaczającego je świata i Matki Natury. To właśnie ona daje im najwięcej energii.

Horoskop słowiański: Kupało (przesilenie letnie: 21 - 22 czerwca)

Dla osób, których Patronem jest Kupało, rodzina jest najważniejsza. To osoby niezwykle delikatne i czułe z bogatym życiem wewnętrznym, choć często nadwrażliwe i neurotyczne. W kręgu ich zainteresowań jest mistycyzm. Kochają dalekie podróże i odkrywanie świata. Muszą jednak uważać, żeby materialna strona i gromadzenie dóbr nie przysłoniły im ważnych spraw.

Horoskop słowiański: Mokosz (7 lipca - 1 sierpnia)

Pod patronatem Mokosza są osoby niezwykle zdyscyplinowane, spokojne i skromne. Nie znoszą lenistwa i marnowania czasu. Pracowitość to ich domena, ale muszą uważać, żeby nie być wykorzystywanymi przez innych. Rodzina to dla nich świętość, chociaż różnie im się układa w życiu prywatnym. W miłości często wycofane - umieją ją przyjmować, ale mają problem z jej dawaniem.

Horoskop słowiański: Perun (2 - 28 sierpnia)

Dzieci Peruna są niezwykle waleczne, ambitne i potrafią bronić swojego zdania, jak nikt inny. Kiedy im coś nie wychodzi, nie załamują się, tylko pokonują przeciwności losu. Kiedy się zakochają, są bardzo romantyczne i kochają na zabój. Ich mocną stroną jest szybkie podejmowanie decyzji.

Horoskop słowiański: Żywa (29 sierpnia – 13 września)

Ci, którymi opiekuje się Żywa potrafią doceniać nawet najmniejsze przyjemności. Ludzie urodzeni w tym okresie są skromni, życzliwi i gościnni, dzięki czemu inni cenią sobie kontakty z nimi, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Cechuje je ogromna cierpliwość i tolerancja. Lubią, gdy w ich życiu panuje porządek, bardziej od zmian wolą rutynę. Jedyne czego powinni się wystrzegać to nadmierny pesymizm - ich problemem bywa bowiem czarnowidztwo i niepodejmowanie działań z obawy przed tym, że mogą zakończyć się klęską.

Horoskop słowiański: Swarożyc (14-27 września)

Swarożyc czuwa nad osobami, które mają zdolność do widzenia wszędzie piękna. Stąd ich niezwykły wkład w rozwój kultury, nauki i sztuki. Świetnie sprawdzą się w roli nauczycieli, bo jak nikt inny potrafią przekazywać wiedzę. W życiu są racjonalistami, a w miłości poszukują piękna. Osoby będące pod opieką tego patrona nie powinny wiązać się z osobami, nad którymi pieczę sprawuje Mokosza - tej parze szczęście nie jest pisane.

Horoskop słowiański: Simargł (28 września - 15 października)

Osoby urodzone pod gwiazdą Simargła to prawdziwi wojownicy. Są bardzo aktywne, pewne siebie i z optymizmem patrzą w przyszłość. Porusza ich zło tego świata i nie odpuszczą, żeby walczyć o sprawiedliwość. Bardziej cenią sobie duchowość niż narzuconą religijność. Kiedy się w kimś zakochają, to uczucie to jest niezwykle silne i namiętne. Cenią bycie wśród bliskich, ale często aż za bardzo chcą nad nimi dominować. Bywają apodyktyczne, niezdecydowane i męczące.

Horoskop słowiański: Marzanna (16 października – 8 listopada)

Podopieczni Marzanny to najsilniejsze osobowości słowiańskiego horoskopu. Osoby te są niezwykle cierpliwe, zdyscyplinowane, ale i uparte. Idealnie sprawdzą się w zawodzie związanym z medycyną i uzdrawianiem. Są urodzonymi manipulatorami i jak nikt inny potrafią kontrolować emocje swoje i innych.

Horoskop słowiański: Żmij (9-28 listopada)

Czuwa nad tobą Żmij? Z pewnością możesz pochwalić się wrodzoną intuicją. Jesteś też osobą wrażliwą, która jednak ukrywa swoje delikatne wnętrze przed innymi. Jesteś ciekawa świata. Lubisz podróżować i uczyć się o innych kulturach. Niestety, czasem może być Ci ciężko nawiązać głębszą relację, ponieważ możesz być uprzedzona do ludzi. Jednocześnie, nie lubisz samotności. Swój związek często traktujesz zadaniowo, jak pracę. Najlepiej zgrasz się z partnerem z dużym poczuciem humoru, który wnosić będzie do Twojego życia radość i spontaniczność. 

Horoskop słowiański: Kostroma (29 listopada- 26 grudnia)

Osoby, którymi opiekuje się Kostroma są bardzo utalentowane i ciekawe świata. Zwłaszcza literatura jest ich mocną stroną. Niestety, w życiu często mają pecha i przytrafiają im się różne wypadki. Są otoczeni przyjaznymi osobami, na których mogą polegać. Jeśli już zdecydują się na założenie rodziny, to w późniejszym wieku, ale za to z licznym potomstwem. Przez życie idą z uśmiechem na twarzy i optymizmem, co zapewne jest zasługą ich bogatego życia duchowego.