Trwa rekrutacja do IV edycji programu Uniwersytet Sukcesu. W tym roku aplikować mogą zarówno Polki, jak i Ukrainki, które zwłaszcza teraz potrzebują silnego wsparcia. Poznajcie szczegóły.

Uniwersytet Sukcesu - program fundacji Digital University, który daje szansę na nowe życie 

Uniwersytet Sukcesu to jedyny w Polsce bezpłatny kompleksowy program pozwalający zdobyć kompetencje przyszłości z zakresu komunikacji, motywacji, prawa, programowania, cyberbezpieczeństwa i digital marketingu. Organizatorzy podkreślają, że program jest trudny i wymaga wielomiesięcznego zaangażowania, ale daje uczestniczkom realną możliwość zdobycia dobrze płatnej i ciekawej pracy.

Uniwersytet Sukcesu realizujemy od 2019 roku. Wzięło w nim udział już ponad 200 młodych i ambitnych kobiet. Zapewniamy im absolutnie wyjątkowy na polskim rynku program, który pozawala zawalczyć o lepszą przyszłość. Dla każdej uczestniczki Uniwersytet Sukcesu to prawie rok intensywnej pracy. Udział w warsztatach, program mentoringowy, doradztwo zawodowe, spotkania z ekspertami oraz kursy przygotowujące do pracy w IT zakończone egzaminem. Na koniec wiele uczestniczek trafia na płatne staże do partnerów naszego programu – w tej edycji już teraz na starcie mamy zagwarantowane staże dla połowy uczestniczek - informuje Elżbieta Wojciechowska, prezeska Fundacji Digital University.

Każda edycja programu różni się od poprzedniej, ale cel pozostaje bez zmian: pomóc wejść na rynek pracy młodym kobietom poprzez wyposażenie ich w nowe kompetencje cyfrowe i komunikacyjne. Teraz ta możliwość otwiera się także przed kobietami pochodzącymi z Ukrainy.

Obywatelki Ukrainy mogą zgłaszać się do Uniwersytetu Sukcesu poprzez wypełnienie zamieszczonego na stronie programu formularza w języku ukraińskim, jednak na dalszym etapie niezbędna będzie znajomość języka angielskiego lub polskiego. Program jest skierowany do Ukrainek w wieku 20-30 lat, które wyjechały z Ukrainy z powodu działań wojennych i są zdeterminowane, aby wziąć udział  w rocznym programie. Dzięki programowi nabędą nowe kompetencje w wybranym przez siebie obszarze z zakresu nowych technologii. Poza 5-dniowym warsztatem stacjonarnym, który uczestniczki odbędą w jednym z 3 miast: Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, reszta zajęć prowadzona będzie online i nie trzeba wtedy przebywać na terytorium Polski. 

Program Uniwersytet Sukcesu jest bardzo ważnym dla mnie projektem, bo adresuje prawdziwe potrzeby dziewczyn z wykluczonych środowisk, czyli takich gdzie brakuje wsparcia i nie ma świadomości tego, w którym kierunku zmierza świat i jak się w nim odnaleźć. W ostatnich trzech tygodniach wszyscy wyjątkowo mocno poczuliśmy jak ważna jest solidarność i umiejętność szybkiej adaptacji do zmian. Nie pozostajemy obojętni na tragedię, która dotknęła naszych sąsiadów – od pierwszych dni wojny wysyłamy drony do Kijowa, a teraz pomagamy także tu na miejscu. Rozszerzamy nasze fundacyjne projekty, aby objęły dzieci i kobiety uciekające z Ukrainy. Błyskawicznie dostosowaliśmy Uniwersytet Sukcesu na potrzeby rekrutacji Ukrainek. Wierzymy, że i dla nich ten program może być szansą i motywacją do rozpoczęcia nowego życia - podkreśla Jowita Michalska, założycielka Fundacji Digital University.

Koszt wykształcenia jednej uczestniczki to 10 000 zł, dlatego każdego roku projekt wymaga wsparcia wielu darczyńców. Co ważne, partnerzy programu, nie ograniczają się do wkładu finansowego - często ich pracownicy angażują się w działania w charakterze mentorów czy doradców zawodowych uczestniczek Uniwersytetu Sukcesu. 

Już od 4 lat, czyli od pierwszej edycji,  jako partner strategiczny, wspieramy projekt Uniwersytet Sukcesu. Od samego początku zdawaliśmy sobie sprawę, jaki jest nasz cel – pomoc najbardziej uzdolnionym i chętnym do nauki dziewczynom z nieuprzywilejowanych i trudnych środowisk. Niestety, takie osoby po osiągnięciu pełnoletności, często pozostawione są same sobie, podczas gdy wejście na rynek pracy to ogromne wyzwanie. W tym roku do udziału w programie zapraszamy również kobiety z Ukrainy, które chcielibyśmy otoczyć opieką w obliczu bardzo trudnych  zmian, jakich ostatnio doświadczyły, a także pomóc w przyszłej aktywizacji zawodowej. Rozwój umiejętności cyfrowych zgodnie z najnowszymi trendami technologicznymi to dziś ambicja i marzenie niejednej osoby wchodzącej na rynek pracy, dlatego jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia - mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej w Nationale-Nederlanden. 

Dotychczas, wsparcie IV edycji programu, oprócz Nationale-Nederlanden, potwierdzili: Fundacja Inter Cars, Bayer, Ocado, OEX, Puro Hotels, Gestalt Szkoła Psychoterapii, Lumina Learning, SSW Pragmatic Solutions, Kancelaria Prawna BWHS. A także partnerzy wspierający: Sukces Pisany Szminką, Cyber Women Community, Ekspertki razem i Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Wciąż można dołączyć do grona partnerów.

Uniwersytet Sukcesu: jak aplikować?

Masz 18-25 lat? Trudna sytuacja życiowa odebrała ci możliwości rozwoju kariery? Zgłoś się!

Zobacz także:

Rekrutacja do programu Uniwersytet Sukcesu trwa do 31 maja 2022 roku. Aby zgłosić chęć udziału, należy wypełnić formularz na stronie: uniwersytetsukcesu.com 
 
Wszelkich informacji na temat rekrutacji udziela Project Manager, Ewa Konopko: ewa.konopko@digitaluniversity.pl  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: