Wybór prezentów na mikołajki może zabrać sporo czasu i przynieść trudu. Warto pamiętać, by wybrać drobiazg, który nie tylko ucieszy drugą osobę, ale także przyniesie jej szczęście. Choć może się wydawać, że wystarczy kupić kwiaty, okazuje się, że teraz to jeden z najgorszych pomysłów. Ten drobiazg to najbardziej pechowy prezent na mikołajki. Lepiej nie dawaj go nikomu, komu dobrze życzysz. Sprawdź szczegóły tego przesądu.

Jaki jest najbardziej pechowy prezent na mikołajki?

Mikołajki obchodzimy w Polsce już 6 grudnia i tego dnia obdarowujemy się drobnymi prezentami na wspomnienie świętego Mikołaja. Zanim w pośpiechu kupimy prezenty bliskim, warto upewnić się, że nie znajdują się one na liście ogólnie znanych pechowych prezentów. Okazuje się jednak, że to jeszcze nie wszystko, a pewien popularny podarek jest szczególnie niewskazany w mikołajki.

Wieść niesie, że najbardziej pechowy prezent na mikołajki to... kwiaty. Nie powinno się tego dnia dawać żadnych kwiatów w podarunku. Unikać należy zarówno kwiatów ciętych, jak i tych w doniczce. Nawet kwiat znany jako gwiazda betlejemska jest objęty pechową aurą. Dlaczego kwiaty to pechowy prezent w mikołajki?

Zobacz też:

Kwiaty na mikołajki przynoszą pecha. Nie dawaj ich nikomu

Na ogół powtarza się, że pechowy prezent to zegarek czy buty, ponieważ te przedmioty zwiastują rozstanie z obdarowywaną osobą. 6 grudnia panują jednak szczególne zasady. Mówi się, że kwiaty to najbardziej pechowy prezent na mikołajki, a wszystko dlatego, że kwiaty tego dnia kojarzone są z... rózgą.

Rózga w mikołajki to symbol pecha, rozczarowania, a wręcz potępienia. Zgodnie z legendami o św. Mikołaju przynoszącym prezenty, to niegrzeczne dzieci (i dorośli) dostawali rózgi zamiast prawdziwych podarków. Dlatego jeśli dasz komuś kwiaty lub jakiekolwiek rośliny 6 grudnia, przekażesz mu nie tylko negatywną ocenę, ale także pechową wróżbę na przyszłość. Lepiej nie dawaj kwiatów w mikołajki nikomu, kogo lubisz.

Przeczytaj także:

Zobacz także: