Styczeń to pierwszy miesiąc nowego roku, kiedy mamy sporo energii i nadziei na kolejne miesiące. Na niektóre rzeczy trzeba jednak uważać. Okazuje się, że są czynności, których w styczniu nie powinno się robić. To 5 przesądów, które warto wziąć pod uwagę, żeby nie ściągnąć na siebie pecha. Tego nie rób w styczniu pod żadnym pozorem.

Tego nie rób w styczniu pod żadnym pozorem. Chyba że chcesz ściągnąć na siebie pecha

Już nasze babcie wierzyły, że niektóre przesądy noworoczne warto rozciągnąć na cały styczeń. Czynności wykonywane w tym miesiącu mają bowiem magiczną moc i mogą nam przynieść szczęście, ale też ściągnąć na nas pecha.

Zobacz także: 

Przede wszystkim tych 5 rzeczy w styczniu nie wolno robić pod żadnym pozorem. Zobaczcie, o co konkretnie chodzi. 

1. W styczniu nie wolno pożyczać pieniędzy

Pieniądze i nowy rok zawsze idą w parze. Wiele przesądów świątecznych i noworocznych jest z nimi związanych, ponieważ wszyscy chcemy ochronić się przed ich stratą w kolejnych 12 miesiącach. Jeżeli naprawdę nie chcemy, żeby pieniądze znikały z naszego konta, powinniśmy unikać ich pożyczania przez cały styczeń - nie należy brać ich od innych, ale też samemu się nimi dzielić. 

2. W styczniu nie można leniuchować

Styczeń to miesiąc, który sprzyja działaniu i realizacji postanowień noworocznych. Mamy sporo świeżej energii, o czym świadczyć może chociażby zainteresowanie aktywnościami fizycznymi. I bardzo dobrze! Okazuje się bowiem, że lenistwo w styczniu to najgorsza rzecz, jaka może nam się przytrafić. Przez to w kolejnych miesiącach również popadniemy w marazm i nic nie będzie nam się chciało. 

Zobacz także: 

Zobacz także:

3. W styczniu nie należy zapominać swoich snów

Styczeń to wyjątkowy miesiąc. Jako pierwszy w roku ma magiczne moce i jest w stanie wskazać nam, co wydarzy się w kolejnych miesiącach. Wszystko dzięki snom. Ta zasada dotyczy głównie pierwszych 12 dni stycznia. Sny z pierwszego dnia roku wskazują, co stanie się w styczniu, z drugiego w lutym itd. Warto jednak zapamiętać jak najwięcej snów także z kolejnych dni stycznia, bo one też mogą okazać się prorocze. 

4. W styczniu nie wolno wywoływać zdjęć 

W styczniu mamy sporo czasu i chęci do wspominania, a także wywoływania zdjęć. To sprzyja jednak pogrążaniu się w przeszłości i może sprawić, że nie będziemy mieli sił oraz ochoty na ruszenie dalej. Styczeń natomiast jest miesiącem, kiedy powinniśmy odważnie brnąć do przodu i myśleć wyłącznie o przyszłości. Jeżeli zatem nie udało ci się wywołać zdjęć do końca minionego roku, wstrzymaj się z tym do lutego. 

5. W styczniu nie powinno się wyjeżdżać w dalekie podróże

Styczeń to miesiąc idealny na planowanie, ale niekoniecznie wprowadzanie planów w życie. Zwłaszcza jeśli chodzi o podróże. Drobne wycieczki nie przynoszą pecha, ale większe podróże już mogą - jeżeli wybierzesz dalekie destynacje już w styczniu, w kolejnych miesiącach możesz zapomnieć o tego typu przygodach. Lepiej dobrze się zastanów i najbliższą podróż zaplanuj dopiero na luty. 

Zobacz także: