Tatuaż na przedramieniu: wzory, inspiracje, pomysły

Tatuaż na przedramieniu często jest wybierany gdy chcemy upamiętnić ważne wydarzenia z naszego życia lub bliskie nam osoby. Data ślubu lub narodzin dziecka, imiona najbliższych lub nazwy ważnych dla nas miejsc to najpowszechniejsze motywy. Popularne są także motta i cytaty - albo krótkie, dowcipne hasła, które nawiązują do popularnych internetowych memów. Tatuaże w formie napisów to jeden z największych trendów w trwałym dekorowaniu ciała. Często wybierane są także motywy zwierzęce i kwiatowe. Klasykiem jest odmieniana przez wszystkie możliwe przypadki róża, ale równie często można spotkać podobizny zwierząt (np. wilka), choć są one chętniej wybierane przez mężczyzn. W ostatnich latach jednym z najmodniejszych motywów są graficzne, abstrakcyjne tatuaże, które przypadną do gustu wszystkim minimalistkom. 

Czy tatuaż na przedramieniu boli?

Tatuaż na przedramieniu, tak samo, jak i inne formy ingerencji w ciało, niestety nie należy do przyjemności. Dużo zależy od indywidualnego progu bólu - jedni będą odczuwać ból, inni tylko dyskomfort. Na jego odczuwanie wpływa też objętość tkanki tłuszczowej w różnych partiach ciała. Przykładowo, tatuaże przy kostkach będą bardziej bolesne niż tatuaż na ramieniu czy brzuchu. Oczywiście istnieje wiele sposobów by zmniejszyć ból podczas wykonywania tatuażu. Na rynku dostępne są specjalne kremy znieczulające, które znacznie ograniczają odczucie dyskomfortu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że żaden preparat znieczulający nie wyeliminuje bólu w stu procentach. 

Tatuaż na przedramieniu - jak długo się goi?

Tatuaż na przedramieniu z reguły goi się od 2 do 3 tygodni. Aby skóra doszła do siebie, potrzebny trzeba też należycie dbać o to miejsce. W trakcie gojenia można odczuwać swędzenie oraz suchość naskórka. Ważne jest nawilżanie skóry oraz dbanie o jego czystość. Świeżych tatuaży nie powinniśmy także wystawiać na działanie promieni słonecznych, dlatego ważne jest stosowanie kremów ochronnych z wysokim filtrem (SPF 50). Podczas gojenia naskórek może się delikatnie złuszczać. 

Tatuaż na przedramieniu - ile kosztuje?

Tatuaż na przedramieniu wykonywany w odpowiednim studiu, przez osobę doświadczoną oraz profesjonalnymi narzędziami to koszt od 150 zł do nawet 700-800 zł. Kwota jest uzależniona od wielkości tatuażu i motywu graficznego (im bardziej skomplikowany, tym droższy), a także od umiejętności tatuażysty i renomy studia. Warto pamiętać, że tatuaż wykonywany na ciele jest elementem stałym, który pozostanie z nami na zawsze, a pozbycie się go jest czasochłonne i dość kosztowne. 

Zobacz też: Laserowe usuwanie tatuażu - czy to rzeczywiście działa?