Post o prawdziwych dupach hitem sieci

Marta Stoberska prowadzi treningi fitness dla kobiet i dość popularny fanpage na Facebooku "Z.mobilizuj się z Martą", to właśnie tak opublikowała wpis, który szybko stał się wiralowym hitem mediów społecznościowych. Trenerka w kilku trafionych pointach, opisując "prawdziwe dupy: bez retuszu i poprawek, rozprawa się z mitem idealnej sylwetki i namawia kobiety, żeby przestały się zamartwiać niekonstruktywną często krytyką. Ktoś mówi ci, że ostatni ci się przytyło? Partner (statystyki pokazują, że to właśnie partnerzy często nieumyślnie, wpędzają nas w straszne kompleksy) ciągle żartuje na temat zbyt płaskiej pupy, a może nieco innego kształtu piersi po karmieniu? Instagram pokazuje nierealną rzeczywistość na zdjęciach kobiet z idealnymi pośladkami, ustami, twarzą? To często zasługa filtrów, a nawet medycyny estetycznej. 

Obiecaj, że już nigdy do nikogo się nie porównasz. Obiecaj, że nie będziesz się głodzić. Obiecaj, że nie będziesz codziennie wchodzić na wagę. Obiecaj, że zaczniesz uprawiać sport taki, który kochasz najbardziej a nie taki, jaki jest aktualnie w ,TOP 3 SPALACZE TŁUSZCZU’. Obiecaj, że zaczniesz patrzeć na siebie bardziej przychylnym okiem i że nie kupisz już nigdy żadnych pigułek na odchudzanie., pisze trenerka do Polek. I pokazuje idealne, bardzo różnorodne zdjęcia kobiecych pup. 

Jak wygląda idealna dupa? Polki są zachwycone

"Te dupy są prawdziwe.
Te dupy są w róznym wieku. Od 22 do 43 lat.
Te dupy nie mają na sobie grama photoshopa.
Te dupy należą do kobiet, które znam osobiście.
Część z tych dup są szczęśliwymi mężatkami.
Część z nich to singielki lub narzeczone.
Każda z tych dup jest silna i waleczna."

Możemy przeczytać w poście Marty. Dlaczego poruszyła temat w kontekście akurat tej części ciała? Ponieważ to właśnie naszych pup najczęściej się wstydzimy. Uważamy, że są zbyt wystające, zbyt płaskie, że mają nieładne rozstępy, że źle wyglądają w stringach... Na dodatek ten "straszny" cellulit, brak dobrego kształtu (a jaki jest w zasadzie dobry?). Dlatego właśnie Marta postanowiła się rozprawić z mitami dotyczącymi dupy. Bardzo emocjonalnie i bardzo prawdziwie. Dupy, które pokazuje na zdjęciu na Facebooku to "dupy znajome". 

Te dupy są prawdziwe. Te dupy są w różnym wieku. Od 22 do 43 lat. Te dupy nie mają na sobie grama photoshopa. Te dupy należą do kobiet, które znam osobiście. Część z tych dup są szczęśliwymi mężatkami. Część z nich to singielki lub narzeczone. Każda z tych dup jest silna i waleczna. Każda z tych dup stawia swoje zdrowie na pierwszym miejscu, czytamy.

Bardzo lubimy ten wpis i polecamy Wam zapoznać się z całością, zrobi Wam dzień!