Peeling trychologiczny – co to jest?

Peeling trychologiczny to produkt opracowany z myślą o dogłębnym oczyszczaniu skóry głowy. Nakłada się go podobnie jak szampon, a następnie okrężnymi ruchami wmasowuje w skalp. Zawarte w jego składzie drobinki peelingujące delikatnie złuszczają zrogowaciały naskórek i odblokowują ujścia mieszków włosowych. Rezultatem jest nie tylko usunięcie martwych komórek, ale także sebum, resztek kosmetyków oraz zanieczyszczeń. Chociaż niewiele się o tym mówi, wszystkie te substancje obciążają cebulki włosów oraz blokują wzrost nowych łodyg. W rezultacie nasza fryzura jest w kiepskiej formie, pasma są oklapnięte, a nowe włosy wydają się wcale nie rosnąć. 

- Peeling do skóry głowy to podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny. Mało osób wie, że szampon czyści skórę i włosy tylko z powierzchownego brudu i musi być kosmetykiem delikatnym. To nim głowę możemy myć codziennie natomiast peeling to kosmetyk, którego używamy raz na tydzień lub rzadziej. Użycie peelingu gwarantuje nam, że skóra głowy będzie czysta, świeża, a jeśli mamy jakiś problem to zostanie on wyleczony – wyjaśnia Agnieszka Trepka, Specjalista Trycholog. 

Peeling trychologiczny w domu – jaki produkt wybrać?

Peeling trychologiczny, oprócz drobinek złuszczających powinien zawierać także składniki aktywne, których zadaniem jest nie tylko oczyszczenie, lecz również odżywienie zarówno skóry głowy i włosów. Świetnie w tej roli sprawdza się na przykład mocznik, który ma właściwości nawilżające i zmiękczające. Innym cennym składnikiem peelingu trychologicznego jest kofeina, która pobudza krążenie krwi, dzięki czemu do skóry dociera więcej tlenu i substancji odżywczych. Efektem jest naturalne przyspieszenie ich wzrostu oraz poprawa kondycji. Oba te składniki można znaleźć m.in. w bestsellerowym peelingu trychologicznym marki Pharmaceris.

Peeling trychologiczny: efekty stosowania

Peeling skóry głowy to jeden z tych zabiegów pielęgnacyjnych, które przynoszą wspaniałe efekty na dłuższym dystansie. Zachowując regularność w oczyszczaniu skóry głowy, ułatwiamy włosom szybszy wzrost, sprzyjamy pojawianiu się baby hair i zmniejszamy ryzyko powstawania łupieżu oraz innych dermatoz skórnych w tym obszarze. Peeling trychologiczny to bardzo skuteczny sposób na to, żeby zarówno włosy, jak i skóra głowy pozostawały w nienagannej kondycji przez długi czas.

- Peeling sprawia, że włosy oczyszczone są od skóry głowy. Po takim zabiegu nie tylko mamy wrażenie, że naszych włosów jest więcej, ale przede wszystkim odbijają się one od skóry i zachowują świeżość przez długi czas - dodaje trycholog Agnieszka Trepka.

Peeling trychologiczny – kto powinien go zrobić? 

Peeling trychologiczny jest polecany każdej osobie, która troszczy się o stan swoich włosów. Dlaczego? Brud, kurz, sebum, pozostałości po lakierach czy suchym szamponie – wszystkie te zanieczyszczenia z czasem gromadzą się na skórze głowy. Przynajmniej raz na kilka tygodni warto je usunąć, aby znowu mogła swobodnie “oddychać”. 

Peeling skóry głowy to zabieg, którym zdecydowanie powinny się zainteresować te z nas, które już zmagają się z problemami takimi jak:

  • łupież
  • wypadanie włosów
  • szybkie przetłuszczanie się włosów
  • swędzenie skóry głowy
  • sucha skóra głowy
  • matowe, słabe włosy
  • nierosnące włosy

Lista problemów, które generuje zanieczyszczona (a wręcz zapchana) skóra głowy jest więc bardzo długa. W takich przypadkach najlepsze efekty zobaczymy dopiero po kilku zabiegach, który należy wykonywać w jedno- lub dwutygodniowych odstępach. 

Zobacz też: Peeling skóry głowy: jak go zrobić w domu?

Peeling trychologiczny – u profesjonalisty

Peeling trychologiczny to zabieg, który możemy zrobić sobie także w salonach kosmetologii i trychologii. W tym wypadku zabieg poprzedza zazwyczaj konsultacja u lekarza od włosów, czyli trychologa. Określa on indywidualne potrzeby naszej skóry głowy oraz doradza terapię uzupełniającą zabieg. Cena profesjonalnego peelingu trychologicznego wynosi zazwyczaj od 100 do 150 zł. W przypadku poważnych problemów z wypadaniem włosów – warto zacząć właśnie od niego.