Peeling trychologiczny – co to jest?

Peeling trychologiczny to produkt opracowany z myślą o dogłębnym oczyszczaniu skóry głowy. Nakłada się go podobnie jak szampon, a następnie okrężnymi ruchami wmasowuje w skalp. Zawarte w jego składzie drobinki peelingujące delikatnie złuszczają zrogowaciały naskórek i odblokowują ujścia mieszków włosowych. Rezultatem jest nie tylko usunięcie martwych komórek, ale także nagromadzonych przez całe lata sebum, resztek kosmetyków oraz zanieczyszczeń. Chociaż niewiele się o tym mówi, wszystkie te substancje obciążają cebulki włosów oraz blokują wzrost nowych łodyg. W rezultacie nasza fryzura jest w kiepskiej formie, pasma są oklapnięte, a nowe włosy wydają się wcale nie rosnąć. 

Oprócz drobinek złuszczających peeling trychologiczny zawiera w sobie składniki aktywne, których zadaniem jest odżywienie zarówno skóry głowy, jak włosów. Świetnie w tej roli sprawdza się na przykład mocznik, który ma właściwości nawilżające i zmiękczające. 

Innym cennym składnikiem peelingu trychologicznego jest kofeina, która pobudza krążenie krwi, dzięki czemu do skóry dociera więcej tlenu i substancji odżywczych. Efektem jest naturalne przyspieszenie ich wzrostu oraz poprawa kondycji. 

(Oba te składniki znajdziesz w nagrodzonym Elle International Beauty Awards 2018 peelingu trychologicznym H-Stimupeel marki Pharmaceris)

Inne warte uwagi peelingi kosmetyczne znajdziesz w naszej galerii 

Peeling trychologiczny – kto powinien go zrobić? 

Peeling trychologiczny jest polecany każdej osobie, która troszczy się o stan swoich włosów. Dlaczego? Brud, kurz, sebum, pozostałości po lakierach czy suchym szamponie – wszystkie te zanieczyszczenia z czasem gromadzą się na skórze głowy. Przynajmniej raz na kilka tygodni warto je usunąć, aby znowu mogła swobodnie “oddychać”.

Peeling skóry głowy to zabieg, którym zdecydowanie powinny się zainteresować te z nas, które już zmagają się z problemami takimi jak:

  • łupież
  • wypadanie włosów
  • szybkie przetłuszczanie się włosów
  • swędzenie skóry głowy
  • sucha skóra głowy
  • matowe, słabe włosy
  • nierosnące włosy

Lista problemów, które generuje zanieczyszczona (a wręcz zapchana) skóra głowy jest więc bardzo długa. W takich przypadkach najlepsze efekty zobaczymy dopiero po kilku zabiegach, który należy wykonywać w jedno- lub dwutygodniowych odstępach. 

Peeling trychologiczny – u profesjonalisty

Peeling trychologiczny to zabieg, który możemy zrobić sobie także w salonach kosmetologii i trychologii. W tym wypadku zabieg poprzedza zazwyczaj konsultacja u lekarza od włosów, czyli trychologa. Określa on indywidualne potrzeby naszej skóry głowy oraz doradza terapię uzupełniającą zabieg. Cena profesjonalnego peelingu trychologicznego wynosi zazwyczaj od 100 do 150 zł. W przypadku poważnych problemów z wypadaniem włosów – warto zacząć właśnie od niego.