Zapewne większość z nas regularnie stosuje szampon, a tuż po nim nakłada odżywkę na włosy. To bardzo dobry pomysł, ponieważ po niej zazwyczaj wyglądają one na bardziej lśniące, a przez co zdrowsze. Niektóre z pań dodatkowo regularnie nakładają maski i używają mgiełek wygładzających strukturę fryzury. Taka pielęgnacja jest istotna, jednak w trakcie jej stosowania przede wszystkim warto zwrócić uwagę na skład kosmetyków. Jeśli nie jesteś specjalistką w tej branży możesz np. skorzystać z aplikacji na telefon o nazwie "Clean Beauty". Jest intuicyjna i zdecydowanie ułatwia sprawdzenie z czego w rzeczywistości konkretny kosmetyk się składa.
 
Poza tym warto zastanowić się, czy w momencie silnej koncentracji na naprawie włosów zbyt mocno nie przeciążamy ich produktami pielęgnacyjnymi. Odżywka lub maska stosowana 7 dni w tygodniu po to, aby włosy się lśniły nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Poprawa kondycji włosów - detoksykacja

Warto wprowadzić do pielęgnacji włosów także produkty detoksykujące. Najczęściej są całkowicie naturalne, a ich właściwości to całkowite oczyszczenie skóry głowy oraz włosów z zanieczyszczeń, nadmiaru produktów do stylizacji, itp. stosowanych regularnie. Tutaj także nie można popadać w skrajności. Najczęściej producenci detoksykujących szamponów do włosów polecają stosowanie ich raz w tygodniu. Według nas to w zupełności wystarczy. My stosujemy już ten zabieg.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @kobieta.pl Sie 25, 2019 o 9:42 PDT

Poprawa kondycji włosów - olejowanie

Olejowanie włosów klasycznymi olejkami w czasach kiedy mamy dostęp do ogromnej liczby kosmetyków praktycznie na każdym kroku często jest przez kobiety pomijane. Niektóre nie wiedzą lub nie próbowały nigdy tzw. olejowania. Faktycznie, nie przy każdym rodzaju włosów taki zabieg pielęgnacyjny jest polecany, jednak jest jeden pewnik - na pewno wypróbowany raz wcale ci nie zaszkodzi.

Jak olejować włosy? Podobnie jak detoksykacja skóry głowy i włosów olejowanie nie jest zabiegiem, który powinnyśmy wykonywać często. Raz w tygodniu wystarczy. Wówczas nacierasz czyste włosy wieczorem np. olejkiem arganowym, który ma cenne właściwości odbudowujące i zostawiasz go na noc. Gęsty olejek bardzo ciężko jest rozprowadzać, dlatego przed wmasowaniem go we włosy możesz ogrzać go w dłoniach. Dzięki temperaturze powinnaś mieć ułatwione zadanie. Rano, po klasycznym umyciu włosów nie powinnaś mieć wrażenia, że są tłuste tylko grubsze i nieco cięższe. Dodatkowo, taki olej często jest podstawą drogich kosmetyków, a w czystej postaci w aptece kosztuje nie więcej niż 5 złotych. My jesteśmy na tak!

Poprawa kondycji włosów - sen

Twoje włosy mogą wyglądać lepiej, jeśli nie będziesz zapominała o kilku sprawach. Przede wszystkim zawsze po wieczornym myciu głowy:

  • wysusz włosy do końca,
  • zapleć je w warkocz lub kucyk,
  • być może wymień poszewki w poduszkach, które dodatkowo nie będą przyczyniały się do niszczenia struktury twoich włosów.

Szaleństwo zakupów powraca - gdzie warto kupić np. produkty do włosów?

Jeśli nie wiesz, gdzie zakupić np. kosmetyki, które ułatwią rutynową pielęgnację włosów - podpowiadamy. Polecamy Galerię Mokotów podczas corocznego Szaleństwa Zakupów. W tym roku akcja potrwa aż od 4 do 5 października, a do 9 otwarta jest Strefa szaleństwa zakupów. Oprócz zakupów w atrakcyjnych cenach, będzie można skorzystać z porad stylistów znanych magazynów, czy wziąć udział w warsztatach kosmetycznych, z personalizacji ubrań i z insta fotografii! Dodatkowo w sobotę 5. Października odbędą się panele dyskusyjne ze specjalnie zaproszonymi gośćmi. Będzie również szansa na zgarnięcie różnych prezentów i gadżetów. W szaleństwie zakupów wezmą udział m.in. Ania Kuczyńska, H&M, NA-KD, W. Kruk i Yes. My już planujemy nasze zakupy, a Wy?

Więcej informacji na www.szalenstwozakupow.pl i www.galeriamokotow.pl.

"Dieta na piękne włosy"

Spożywane przez nas posiłki także w dużym stopniu wpływają na stan włosów.

Jakie produkty jeść, aby włosy były w lepszej kondycji? W poniższym filmie odpowiada specjalistkaa, pani trycholog: